Назад
Електронні петиції

Відбулося засідання Координаційної ради з питань молодіжної, сімейної і ґендерної політики, попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми

Дата публікації: 14.03.2019

    13 березня 2019 року відбулося засідання Координаційної ради з питань молодіжної, сімейної і ґендерної політики, попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми.
   Серед основних – питання щодо доцільності створення у місті мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а також доцільності створення притулку або соціальної квартири для цих осіб. У 2018 році Кабінет Міністрів України затвердив Типове положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, згідно з яким до квартири-притулку про допомогу може звернутись будь-який житель, що став жертвою домашніх кривдників. Допомога надається безкоштовно. Присутні підтримали ідею створення соціальної квартири та мобільної бригади в Енергодарі.
    Члени комісії також розглянули питання щодо організації літнього оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей та підлітків міста у 2019 році, організації оплачуваних громадських робіт для неповнолітніх під час літніх канікул. Цьогоріч планується організувати літні пришкільні табори на базі ЕНВК №1, ЕНВК №5 та ЕБГ «Гармонія» з 3 до 21 червня. При ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6 спільно з ВП «Запорізька АЕС» працюватиме пришкільний табір «Посмішка».
     Відділом у справах сім’ї та молоді міської ради проводиться відповідна робота щодо направлення дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки на оздоровлення та відпочинок за рахунок бюджетних коштів. За рахунок бюджетних коштів дитина має право на забезпечення путівкою до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що пільгова путівка за бюджетні кошти не надавалась їй у поточному році.
    Члени комісії заслухали інформацію заступника директора Енергодарського міського центру зайнятості щодо становища жінок міста на ринку праці та послуги, які надає центр жителькам Енергодара. За перші два місяці поточного року до центру звернулися 97 осіб. З них 55 були працевлаштовані до отримання статусу безробітних. Станом на 1 березня 2019 року статус безробітних мають 286 жінок міста, з них 210 – отримують виплати по безробіттю.