Назад
Електронні петиції

У виконавчому комітеті обговорили шляхи вирішення проблемних питань гемодіалізного відділення

Дата публікації: 09.11.2018

     8 листопада 2018 року у виконавчому комітеті під головуванням міського голови Павла Музики, за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрія Терентьєва відбулася робоча нарада з проблемних питань роботи гемодіалізного відділення міста Енергодара та шляхів їх вирішення. 
     Енергодарське відділення гемодіалізу працює з липня 2018 року.  Воно було відкрито завдяки спільним зусиллям міської влади, компанії «Фрезеніус Медікал Кер Україна» та ТОВ «Ренарт». За кошти міського бюджету було придбано обладнання, медикаменти, меблі і матеріали. Як визнають самі пацієнти, енергодарське відділення є одним з кращих в Україні. 
    На сьогоднішній день у відділенні проходять лікування 17 осіб з нирковою недостатністю. Процедури проводяться в одну робочу зміну. Заступник голови громадської організації інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя» Сергій Макаренко повідомив, що ще троє жителів Енергодара потребують діалізної допомоги. Представники громадської організації звернулися до Департаменту охорони здоров’я ОДА щодо лікування енергодарців на базі місцевого відділення. У відповідь було повідомлено, що у серпні поточного року начальник ДЗ «СМСЧ №1» Людмила Кульпіна звернулася до головного лікаря Запорізької обласної лікарні з проханням забезпечити проходження діалізної процедури для нових пацієнтів – жителів Енергодара на базі обласного відділення. Як пояснила керівник медико-санітарної частини, витратних матеріалів міського відділення вистачає тільки на 16 хворих. Сергій Макаренко заперечив та наголосив, що витратні матеріали закупляються не персонально на особу, а у відповідності до кількості наявних пацієнтів. 
     Павло Музика зазначив, що на адресу міської влади не надходило жодних звернень від керівництва СМСЧ щодо потреби у додатковому фінансуванні. У разі, якби відповідний бюджетний запит було подано, навряд чи депутати міської ради відмовили би у виділенні коштів для відділення гемодіалізу, підкреслив міський голова.
     Іншою причиною неможливості надання допомоги новим пацєінтам начальник СМСЧ назвала наявність лише одного лікаря-нефролога. Втім, як зауважили пацієнти, у запорізькому відділенні один нефролог обслуговує 200 пацієнтів. Інші лікарі, які працюють у відділенні, - анестезіологи та терапевти. У ході обговорення було акцентовано увагу, що потреби саме у спеціалізації нефролога немає, адже у відділенні пацієнти проходять замісну інтенсивну терапію, координувати проведення якої можуть лікарі-анестезіологи або терапевти. В енергодарському центрі працює нефролог, реаніматолог, анестезіологи, повністю укомплектовано молодший медичний персонал. Для роботи в одну зміну такої кількості медпрацівників вистачає, однак у разі збільшення кількості пацієнтів та організації роботи у декілька змін  виникне потреба у залученні додаткових штатних одиниць. 
    До того ж, до СМСЧ надходять звернення від жителів інших населених пунктів Кам’янсько-Дніпровського району щодо лікування на базі міського відділення. Андрій Терентьєв зауважив, що Енергодар готовий розглядати можливість обслуговування жителів регіону, однак вирішувати дане питання необхідно шляхом переговорів з адміністраціями таких населених пунктів щодо спільного фінансування утримання гемодіалізного відділення. 
     З початку поточного року кількість пацієнтів відділення зросла з 13 до 17. У зв’язку з цим було проведено тендерні закупівлі для придбання додаткових витратних матеріалів, яких, за інформацією Людмили Кульпіної, вистачить для обслуговування 17 пацієнтів на перший квартал наступного року. Андрій Терентьєв зазначив, що при бюджетному плануванні на 2019 рік буде враховано можливість потенційного збільшення кількості пацієнтів відділення. Окрім того, з наступного року для утримання відділення планується залучити кошти державної субвенції, що дозволить зменшити фінансове навантаження на місцевий бюджет. 
    У ході засідання також було обговорено питання щодо організації безперебійної роботи відділення на випадок аварійного відключення водопостачання. Забезпеченість водою є однією з ключових умов належного проведення процедури гемодіалізу. Вирішенням даного питання є встановлення аварійних баків, які у випадку відсутності центрального водопостачання дозволять продовжити діаліз. Найближчим часом планується придбати для відділення два резервуари на загальну суму 23 тисячі гривень.