Електронні петиції

У виконавчому комітеті обговорили реформування первинної та вторинної медицини

Дата публікації: 06.02.2019
    6 лютого 2019 року у виконавчому комітеті проведено прес-брифінг за участю міського голови Павла Музики, його заступника Андрія Терентьєва, керівників медичних закладів з питання функціонування первинної та вторинної ланок медичної допомоги.
   Міський голова зауважив, що в Енергодарі продовжується активна робота у напрямку реформування медичної галузі. З минулого року працює Центр первинної медико-санітарної допомоги, основними завданнями якого є діагностика та лікування хвороб, хронічних захворювань, проведення аналізів та досліджень, спостереження здорової вагітності, спостереження дітей до 3-х років, вакцинація, профілактичні огляди. Окрім того, у Центрі енергодарці можуть отримати невідкладну медичну допомогу – з 08.00 до 20.00 у будні дні та з 08.00 до 16.00 – у вихідні та святкові дні. У разі необхідності лікар надає направлення до спеціалістів вторинної ланки для отримання допомоги. До 1 січня 2020 року енергодарці мають змогу звернутися до вузькопрофільних фахівців самостійно, однак вже з наступного року для цього буде необхідно направлення сімейного лікаря. Енергодарці похилого віку, ті, які мають інвалідність, обмежені фізичні можливості та потребують невідкладної допомоги, можуть викликати лікаря та отримати допомогу за місцем проживання.  
Основною проблемою первинної медицини в Енергодарі є недостатність кадрів. На сьогодні у закладі працюють 27 лікарів – педіатри, терапевти, лікарі загальної практики. Однак цієї кількості недостатньо: близько 14 тисяч енергодарців досі не уклали декларації з лікарями. Для залучення нових спеціалістів планується запровадити ряд стимулюючих заходів: забезпечення належною заробітною платою та створення комфортних умов для роботи. 
    З 1 липня поточного року стартує черговий етап медичної реформи – впровадження вторинної медичної допомоги. В Енергодарі створено КНП «Спеціалізована медико-санітарна частина». Наразі ведеться робота щодо завершення прийому-передачі СМСЧ на баланс міста та створення належних умов функціонування медичного закладу. Зокрема, першочерговими завданнями є забезпечення матеріально-технічної бази, придбання  комп'ютерів для кожного лікаря, запровадження електронного документообігу. 
Загалом, внаслідок реформування структура медичної галузі міста зазнає суттєвих змін. У рамках створення госпітального округу в Енергодарі буде відкрито багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування для забезпечення медичними послугами жителів міста та регіону. Дорослу поліклініку СМСЧ планується реформувати у клініко-діагностичний центр, а на базі стаціонарного відділення організувати багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування. Окрім того, у поточному році планується розпочати реформування екстреної медичної допомоги, зокрема, створити у місті Центр екстреної медичної допомоги з підпорядкуванням обласному керівництву.