Назад
Електронні петиції

Щодо ситуації з освітленням вулиць Курчатова і Воїнів-Інтернаціоналістів

Дата публікації: 28.01.2021

    У зв’язку з надходженням чисельних скарг й зауважень щодо якості освітлення вулиць Курчатова і Воїнів-Інтернаціоналістів, Енергодарська міська рада вважає за потрібне повідомити наступне. Електричні мережі 3-6 мікрорайонів Енергодара знаходяться на балансі Запорізької АЕС і обслуговуються фахівцями атомної електростанції. В плані-графіку підприємства передбачено усунення аварійних ситуацій, наслідком яких стало погіршення якості освітлення. Та безпосередньо виконання робіт і їх тривалість залежатимуть в тому числі і від погодних умов. Адже за технікою безпеки виконувати роботи на електричних мережах і електричному обладнанні під час дощу й підвищеної вологості заборонено. В разі, якщо сприятлива суха погода збережеться протягом кількох діб, фахівці цеху електричних мереж ВП ЗАЕС одразу приступають до усунення аварійних ситуацій на вулицях Курчатова і Воїнів-Інтернаціоналістів, де електричні мережі морально і фізично застаріли. Для цього їм в тому числі необхідно буде виконати певні земельні роботи.
    Щодо ситуації конкретно на вул. Курчатова. Проблеми з якістю освітлення на цій ділянці виникли після укладання тротуарної плитки на пішохідних доріжках в травні-червні 2020 року. Під час підготовчих робіт (при встановлені рівня) виконавцем було пошкоджено ізоляцію електричного кабелю. Як наслідок в осіннє-зимовий період під час дощів і після відлиги тала вода просочується крізь ізоляцію й викликає коротке замикання електричного кабелю.  На жаль, свого часу, коли тротуарна плитка тільки укладалася, ані управління комунальної власності, ані міська влада не погодили з балансоутримувачем питання розташування електричних мереж і розпочали роботи на свій розсуд. Наслідки такої неузгодженості доводиться бачити і виправляти вже зараз. Більш того, через дощі аварії на цій ділянці можуть виникати знову. Єдине довготривале вирішення проблеми – це повна заміна електричного кабелю. Але для цього Запорізькій АЕС ще потрібно передбачити необхідні кошти. 
    В свою чергу, міська влада і зокрема комунальні підприємства  наразі не мають права виконувати на зазначених мережах будь-які роботи, виділяти пряме фінансування на усунення аварійних ситуацій, реконструкції, модернізації тощо. Та у зв’язку з великою зношеністю електричних мереж Енергодара, в тому числі не тільки 1-2-го, а й 3-6 мікрорайонів, Енергодарська міська рада, залучені експерти-фахівці в сфері електропостачання від ЗАЕС та інших підприємств міста працюють над розробкою спільної програми поетапної реконструкції мереж. Ведуться перемовини і  з Запорізькою АЕС щодо удосконалення якості вуличного освітлення. Вже в лютому цього року міська рада готова буде представити перший спільний проєкт додаткового освітлення пішохідних переходів.