Назад
Електронні петиції

Родини ДБСТ Джунь та Булдакових у наступну сімейну подорож поїдуть на новеньких автомобілях

Дата публікації: 22.06.2021
  22 червня дві родини дитячих будинків сімейного типу Енергодара отримали сучасні автомобілі.
Пасажирські мінібуси придбано за бюджетні кошти для перевезення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу. На сьогодні в Енергодарі - два таких будинки, у яких разом з рідними дітьми виховуються 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це - родина Булдакових, які виховують 10 дітей, та родина Джунь, де виховуються 8 дітей. 
Дитячий будинок Булдакових створено у 2013 році. За цей час батьки Олексій та Оксана виховали 16 дітей, позбавлених батьківської опіки. Семеро з них вже отримали або отримують спеціальну професійну або вищу освіту та працевлаштовуються. Дорослі вихованці постійно відвідують дитячий будинок та підтримують з батьками-вихователями дружні стосунки.
Другий ДБСТ з’явився у вересні 2020 року. Батьки Марія та Сергій Джунь, які виховували трьох рідних та трьох прийомних дітей, прийняли рішення взяти на виховання ще чотирьох дітей, позбавлених батьківського піклування. 
У грудні минулого року депутатами було прийнято нову програму «Діти. Сім’я. Енергодар» на наступні три роки, одне із завдань якої - забезпечення ДБСТ транспортними засобами. 
Відповідно до законодавства, виконавчий комітет міської ради як орган, що прийняв рішення про створення ДБСТ, має право на передачу до дитячого будинку транспорту у безоплатне користування. Виконкомом було проведено закупівлі та придбано дві одиниці транспорту загальною вартістю 2,4 млн грн. 
У свою чергу депутати підтримали рішення про передачу в безоплатне користування двох мінібусів до родин Джунь та Булдакових. Транспорт має цільове спрямування – його придбано виключно для перевезення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у ДБСТ. Саме тому він наданий родинам в безоплатне користування, однак при цьому лишається на балансі виконавчого комітету, який є його власником. 
Обидва мікроавтобуси – марки Ford, 2020 року випуску, їх місткість – 9 посадочних місць. Транспорт оснащений всім необхідним, комфортний, сучасний та зручний.  
Ключі від мікроавтобусів батькам-вихователям передав виконувач обов’язків міського голови Іван Самойдюк. Він подякував батькам за їхню соціальну відповідальність та внесок у виховання дітей. 
Родини Джунь та Булдакови подякували міській владі, депутатам, міським службам – всім, хто доклав зусиль для забезпечення дитячих будинків власним транспортом. Вирішення цього питання вкрай важливе для них, адже дозволить подорожувати всім разом у безпечних та комфортних умовах. В період літніх канікул це як ніколи актуально: у планах сімей – вже найближчим часом поїхати на відпочинок до моря на новеньких автомобілях.  
«Ми зараз практично на столичному рівні, адже не так багато міст мали змогу застосувати цю норму постанови про дитячі будинки сімейного типу, - зауважила Марія Джунь. – Це також дуже важливо для тих родин, хто готовий взяти до своєї родини ще дітей. У чималої кількості прийомних сімей в Енергодарі є бажання приймати ще дітей на виховання, є можливості, однак обмежує питання транспорту. Відтепер це розкриває великий потенціал для таких сімей. Велика подяка депутатам міської ради: підтримали цю програму всі».