Назад
Електронні петиції

Ремонти в СМСЧ, вакцинація від COVID-19, комп’ютери для лікарів – основні питання наради з керівниками медичних закладів

Дата публікації: 22.07.2021
  22 липня у виконавчому комітеті відбулася чергова робоча нарада з керівниками медичних закладів міста.
Ситуація із захворюваністю на COVID-19 і Енергодарі йде на спад. На сьогодні від коронавірусу амбулаторно лікуються 14 осіб. Протягом тижня виявлено 1 випадок хвороби. Відібрано 249 проб для обстеження на ПЛР та антиген. 
Триває вакцинація громадян від COVID-19. Наразі в Україні розпочинається останній, п’ятий  етап вакцинації населення проти COVID-19, в ході якого щеплення можуть отримати всі бажаючі віком від 18 років. В Енергодарі вже проведено 5634 щеплення. Мобільною бригадою проводяться виїзні щеплення за місцем роботи працівників Запорізької АЕС та Запорізької ТЕС.
Першою дозою вакциновано 3271 особу. Повністю імунізовані, тобто отримали обидві дози вакцини, 2363 енергодарця. Щеплення здійснюють вакцинами CoronaVac, Pfizer та Moderna - за наявності. 
На базі Центру первинної медико-санітарної допомоги відкрито центр масової вакцинації проти COVID-19. Кожен із таких центрів на території Василівського району проводить щеплення у вихідні та святкові дні відповідно до затвердженого райдержадміністрацією графіка. Енергодарський центр прийматиме відвідувачів 24 липня з 09.00 до 13.00. Розташовується він у приміщенні ЦПМСД, вхід з вулиці Лісової. Записатися на вакцинацію від COVID можна за телефоном реєстратури: 050-220-39-42.
У ході засідання обговорено стан ремонтної кампанії в КНП «СМСЧ». Наразі ведеться робота над розробкою ПКД реконструкції приміщення під лабораторію для проведення ПЛР-тестів. До роботи над проєктом будуть залучені фахівці Запорізької та Мелітопольської лабораторій. Найближчим часом планується проведення розширеної наради з даного питання.
Завершено тендерні процедури на ремонт покрівлі головного корпусу СМСЧ, на черзі – оголошення тендерних процедур на капремонт покрівлі господарського корпусу. На етапі експертизи – проєкти з ремонту приміщень відділення під встановлення рентген-апарату та комп’ютерного томографа, головного корпусу (колишньої дорослої поліклініки) та дитячого стаціонару. Також в роботі – розробка технічного завдання для проведення ремонту міського моргу. 
Управлінню комунальної власності спільно з СМСЧ доручено опрацювати питання щодо підготовки проєкту реконструкції приміщень будівлі ЦПМСД для фінансування на наступний рік. 
Виконувач обов'язків міського голови Іван Самойдюк вкотре підкреслив, що виділення з міського бюджету додаткових коштів на фінансування СМСЧ можливо виключно за умови налагодження повної звітності та підконтрольності щодо їх використання та обліку. 
У рамках підготовки до наступного опалювального сезону керівництву СМСЧ доручено із залученням фахівців КП «Тепловодоканал» провести обстеження систем тепло- та водозабезпечення у приміщеннях на предмет необхідності проведення капітальних ремонтів. 
Минулого тижня до СМСЧ передано 20 комп’ютерів для роботи лікарів у медичній інформаційній системі. В. о. директора Святослав Струс повідомив, що 17 комп’ютерів вже передані до відділень СМСЧ: гінекологічного, хірургічного, неврологічного, клініко-діагностичного центру, до реєстратури, відділення реабілітації, приймально-діагностичного відділення, лабораторії, рентген-кабінету стаціонарного корпусу. Ще три планується встановити у кабінетах стоматологічної служби та лабораторії приймального відділення.
  Керівництву СМСЧ доручено у найкоротші терміни завершити роботу зі встановлення та підключення комп’ютерів до системи та надати інформацію про стан виконання. 
Що стосується забезпечення лікарні антитоксином від укусів змій, напередодні, за розподілом області Енергодар отримав 2 дозі протиотрути. Також СМСЧ забезпечена у необхідній кількості антирабічною вакциною проти сказу. Однак сироватка проти ботулізму в наявності тільки в обласній лікарні. Отже, поки що, у разі надзвичайного випадку надати допомогу енергодарцям зможуть тільки у Запоріжжі.  
Найближчим часом Енергодарська лікарня отримає ще одне сучасне обладнання – маммограф, придбаний за кошти державного бюджету. Іван Гнатович наголосив, що одне з першочергових завдань керівництва СМСЧ – підготовка та навчання фахівців, які працюватимуть з новим діагностичним обладнанням.