Назад
Електронні петиції

Представники влади розповіли про пріоритетні напрямки роботи у 2022 році

Дата публікації: 11.01.2022
 
11 січня міський голова Дмитро Орлов, його заступники Іван Самойдюк та Сергій Холод провели брифінг для ЗМІ, у ході якого розповіли про пріоритетні напрямки роботи влади та важливі проєкти, які планується реалізувати у поточному році.
Розпочали з бюджету міста, який цього року визначений як збалансований, тобто його видаткова та дохідна частини практично рівні. Крім того, за досвідом минулих років є вірогідність перевиконання бюджету за деякими статтями, що дозволить наприкінці року здійснити перерозподіл коштів на необхідні заходи. 
Окрім захищених статей видатків планується реалізувати декілька великих загальноміських проєктів. Один з них стосується модернізації електромереж 1 та 2  мікрорайонів. Вже виконано декілька етапів цього проєкту: проведено заміну комірок зі встановленням вакуумного вимикача на чотирьох ЗТП (1, 18, 7 та 9). Протягом року, до початку літнього періоду, планується здійснити ще 33 аналогічні заходи. Реалізація цього проєкту дозволить покращити ситуацію з електропостачанням у двох мікрорайонах та запобігти тривалим відключенням живлення в період надмірних навантажень на мережі. 
Ще один важливий проєкт, реалізація якого продовжиться у 2022 році -  заміна освітлення пішохідних переходів. Цей проєкт впроваджується у співпраці з компанією ДТЕК. Минулого року через погіршення погодних умов завершити його повністю не вдалося. Однак вже цього тижня на вулиці Курчатова почалися роботи зі встановлення в районі переходів нових опор освітлення. Наступним кроком стане їх підключення до електропостачання. І потім, вже навесні, за сприятливої погоди, планується повністю оновити освітлення на пішохідних переходах. 
Одним з головних масштабних проєктів, запланованих на цей рік, має стати реконструкція стадіону «Старт». Ним передбачено заміну футбольного поля зі штучним покриттям, будівництво багатофункціонального майданчика, трибун з навісами, бігових доріжок, підключення до комунікацій, благоустрій прилеглої території тощо. Наприкінці листопада було завершено експертизу проєкту, вартість якого складає близько 150 млн грн. Його реалізація має пройти у дві черги - протягом 2022-2023 років. В бюджеті міста на перший етап передбачено 31 млн, інші кошти планується залучити у рамках співфінансування з державного бюджету. Вже зараз є підтримка та порозуміння з даного питання з органами обласної та центральної влади. Крім того, готовність до співучасті в реалізації проєкту виявила НАЕК «Енергоатом». 
  Також, у рамках співфінансування з міського бюджету та програми Президента України «Велике будівництво», в Енергодарі заплановано будівництво Льодової арени – спортивно-оздоровчого комплексу з льодовим катком. Всього в області планується побудувати три таких об’єкти, мета яких - заохочення молоді до спорту та розвиток інфраструктури. У грудні рішенням Енергодарської міської ради було відведено земельну ділянку під розташування комплексу. Наразі очікується погодження проєкту та підтвердження від державних установ його фінансування.
Одне з питань, порушених під час брифінгу, стосувалося створення Наглядової ради при КНП «СМСЧ». Дмитро Орлов зазначив, що міська влада не відмовилась від цієї ідеї. Адже досвід КП «Тепловодоканал», де минулого року було створено такий дорадчий орган, свідчить про його ефективність. На підприємстві вдалося стабілізувати ситуацію із заборгованістю, налагодити контроль за фінансово-економічним станом, підзвітність та порозуміння з депутатським корпусом та виконавчим комітетом. У грудні в СМСЧ відбувся конкурс на посаду директора медзакладу, на даний час триває врегулювання всіх процедурних питань. Після цього стане можливим повернутися до розгляду питання про Наглядову раду. 
Що стосується соціального напрямку роботи, серед планів міської влади – створення в Енергодарі центру реабілітації для дітей з інвалідністю. Як зазначив Іван Самойдюк, сьогодні вивчається можливість залучення ресурсів Національної служби здоров’я України в частині надання медичних та реабілітаційних послуг дорослим та дітям з інвалідністю. Питання щодо організації форми такої роботи буде детально вивчено та опрацьовано з медичними закладами та соціальними службами міста. 
Продовжиться робота щодо реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади». На сьогодні 5 поліцейських пройшли атестацію та приступили до виконання своїх обов’язків. Зокрема, правоохоронці вже активно співпрацюють з ОСББ, закладами освіти та соцзахисту. Для роботи офіцерів минулого року було придбано два електромобілі. Наразі триває ремонт приміщення, де буде розташована поліцейська станція. Її відкриття заплановано на початок лютого.  Всього у місті працюватимуть 8 офіцерів, які будуть закріплені за мікрорайонами. Найближчим часом їх буде офіційно представлено громадськості. 
Під час брифінгу обговорили питання субвенції з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. Цю щорічну субвенцію громади 30-кілометрової зони очікували до самого кінця 2021 року, однак так і не отримали її – вперше з 2012 року. Зокрема, тільки Енергодар недоотримав близько 8 мільйонів гривень.
У грудні міським головою на підставі рішення міської ради було направлено звернення на адресу Кабміну та Верховної Ради України щодо забезпеченняі надходження до бюджетів громад в повному обсязі субвенції по зоні спостереження за 2021 рік із зарахуванням цих коштів до спецфонду. 
Ще одне нагальне питання, яке потребує вирішення, стосується врегулювання проблеми вивозу сміття. Для цього у грудні за кошти еко-фонду було придбано 5 нових сміттєвозів, які енергодарці вже найближчим часом зможуть побачити на вулицях міста. Наразі завершуються роботи з їх реєстрації та введення в експлуатацію.  
Як зазначив Сергій Холод, однією з причин виникнення цієї комплексної проблеми є порушення деякими приватними підприємцями порядку вивезення відходів. Чимало власників торгових об’єктів навіть не мають укладених договорів на вивіз сміття, натомість, користуються контейнерами прилеглих будинків. Крім того, деякі ОСББ з метою економії відмовляються від прибудинкових контейнерів та зносять великогабаритне сміття до баків сусідських будинків. Відповідно, недостатня кількість контейнерів призводить до накопичення сміття. При цьому, зазначив Сергій Федорович, відповідно до вимог, на два під’їзди житлового будинку передбачено не менше одного сміттєвого контейнеру.
З метою комплексного врегулювання проблеми зі сміттям розпочато розробку нової схеми санітарної очистки міста – документу, який визначатиме порядок обігу відходів у місті, періодичність їх вивезення, необхідну кількість сміттєвих контейнерів біля будинків і торгових об’єктів тощо. Існуюча схема була прийнята у 2015 році та на сьогодні втратила свою чинність. Наразі КП «Чисте місто» спільно з управлінням комунальної власності працює над проєктом нового документу. З цією метою рішенням виконкому були затверджені нові норми вивезення побутових відходів, які також будуть використані при розрахунках. 
На сьогодні комунальниками спільно з поліцейськими офіцерами громади ведеться роз’яснювальна робота з підприємцями та головами ОСББ щодо необхідності укладання договорів на вивіз сміття відповідно до законодавства.