Назад
Електронні петиції

Представники органів місцевого самоврядування міста Енергодара взяли участь у Конференції «Громади за стале зростання»

Дата публікації: 29.11.2018

    22-23 листопада 2018 року в конгрес-холі готелю «Президент» у м.Києві пройшла Конференція високого рівня «Громади за стале зростання», організаторами якої виступили три проекти і програми, що фінансуються Європейським Союзом: «Угода мерів - Схід», «Угода мерів - Демонстраційні проекти» і «Мери за економічне зростання».
    Україна увійшла до найбільш фінансово децентралізованих європейських країн. Місцеві бюджети вже становлять понад 52% консолідованого бюджету України. Державна підтримка регіонального розвитку у порівнянні з 2014 роком зросла у 39 разів. Це – нові можливості для створення доступності та якості послуг для жителів громад в сфері освіти, медицини, адміністративного сервісу тощо.
    У заході взяли участь близько 400 представників органів центральної влади та місцевого самоврядування, координаторів і структур підтримки Угоди мерів країн Східного партнерства, експертів та партнерів з України, Вірменії, Білорусі, Азербайджану, Грузії, Молдови, а також представники з країн ЄС.
    Під час Конференції Енергодар отримав сертифікат, який засвідчив, що План місцевого економічного розвитку, розроблений за підтримки ініціативи «Мери за економічне зростання», схвалено Світовим Банком. Планом визначено три пріоритетні напрямки розвитку міста на подальші 3 роки:  розроблення маркетингової стратегії та бренду міста; створення індустріального парку; створення бізнес-центру.
    У рамках панельних дискусій конференції учасники обговорили вирішення територіальними громадами проблем, пов’язаних зі зміною клімату, підвищенням енергоефективності та побудовою динамічної і стабільної місцевої економіки. Представники міст, де впроваджуються енергоефективні проекти, поділилися кращими практиками та власним досвідом у вирішенні глобальних проблем через локальні рішення.