Назад
Електронні петиції

Осінні канікули в школах Енергодара триватимуть з 30 жовтня до 3 листопада

Дата публікації: 20.10.2021

     У ході традиційної щотижневої наради з питань освіти, культури та спорту, яка відбулася у виконавчому комітеті 20 жовтня, обговорено стан захворюваності на COVID-19, хід опалювального сезону, а також роботу закладів та установ міста в умовах «червоної зони».

          З 18 жовтня учні 5-11 класів загальноосвітніх закладів міста навчаються дистанційно. Планується, що в такому форматі діти займатимуться до початку осінніх канікул. Цього року вони триватимуть з 30 жовтня до 3 листопада. Відповідне рішення було прийнято педагогічною радою закладів освіти. Скорочення тривалості осінніх канікул пов’язано із нормами законодавства, відповідно до яких навчальний рік має тривати не менше 175 навчальних днів. У разі подовження канікул школам доведеться працювати до середини червня. Це призведе до зміщення планової структури начального року та може вплинути на проведення ЗНО-2022. Натомість, норма законодавства щодо шкільних канікул, загальна тривалість яких не може перевищувати 30 календарних днів (крім літніх), буде обов’язково дотримана під час перебігу навчального процесу.

      Для школярів 1-4 класів освітній процес триває у звичному режимі. На сьогодні на карантин закрито 17 класів початкової ланки з 94. Працюють і дитсадки, щоденно їх відвідують 1000-1100 дітей. На карантин закрито 7 груп ДНЗ зі 117. З початку тижня фахівцями управління освіти проводяться перевірки у дитсадках на дотримання протиепідемічних обмежень.

       Від COVID-19 лікуються 21 вихованець ДНЗ та 133 учня шкіл. Також хворобу підтверджено 19 співробітникам дитсадків та 23 працівникам ЗНЗ. Серед працівників культурної галузі хворіє 1 особа. Ще троє очікують результатів тесту. 

       Працівники закладів освіти, культури та спорту активно продовжують вакцинуватися від коронавірусної хвороби. На сьогодні щеплено 87,8% від загальної кількості освітян. Вакциновані повністю трудові колективи відділу культури та художнього виставкового залу, на 93% - МПК «Сучасник», близько 70% вакцинованих – у музичній та художній школах, а також у бібліотеках міста. Щодо спортивних установ, від COVID-19 щеплено 83% працівників ДЮСШ з боксу, 81% - спортивно-оздоровчого комплексу ВП ЗАЕС, 52% - басейну ВП ЗАЕС.

         Завтра, 21 жовтня, на базі ЕНВК №5 мобільною бригадою КНП «ЦПМСД» буде проведено щеплення працівників освіти (25 осіб – першою дозою, 130 осіб – другою).

         Дистанційно працює дитяча музична школа. Канікули тут розпочнуться за тим самим графіком, що і в ЗНЗ. Натомість, у дитячій художній школі канікули вже розпочалися: їх було вирішено перенести на поточний тиждень у відповідь на звернення батьків. Художній виставковий зал працює з дотриманням вимог карантину. Всі відвідувачі мають обов’язково надати сертифікат про вакцинацію, довідку про наявність антитіл або негативний ПЛР-тест.

         На сьогодні опалення подано до всіх закладів освіти. У зв’язку з поривами на мережах тривають роботи з їх усунення в районі ЕБГ «Гармонія» та ДНЗ №10. У дитсадках температурний режим в нормі - від 19 до 25 градусів.

         Майже всі заклади культури також підключені до опалення. Без тепла поки що залишаються центральна бібліотека, бібліотека-філія №1, а також нова філія художньої школи на проспекті Будівельників. Дане питання вирішується спільно з керуючою компанією, що обслуговує зазначені будинки.

         Міський голова Дмитро Орлов зауважив, що по завершенню канікул буде розглянуто питання відновлення роботи закладів культури, освіти та спорту, гуртків та секцій у звичайному форматі. Втім, таке рішення буде прийнято виключно на підставі рівня вакцинації та готовності закладів працювати з дотриманням всіх карантинних обмежень. Міський голова ще раз наголосив на важливості та необхідності вакцинації. На сьогодні в Енергодарі стрімко продовжує зростати рівень захворюваності, госпіталізації та летальних випадків. «Ковідний» та провізорний шпиталі КНП «СМСЧ» заповнені пацієнтами, а лікарі змушені щодня стикатися з великим навантаженням та ризиком для життя та здоров’я. Саме вакцинація є єдиним надійним засобом уберегтися від важкого перебігу хвороби, захистити себе та близьких.