Назад
Електронні петиції

На засіданні виконкому затвердили вартісні нормативи харчування в освітніх закладах Енергодара

Дата публікації: 17.09.2021

    16 вересня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Енергодарської міської ради, на якому розглядалися питання, що стосуються розвитку освіти та соціальних послуг, організації харчування в закладах освіти  в  новому навчальному році, підведення підсумків минулорічного опалювального сезону та підготовки до наступного, графіка прийому громадян та «прямих ліній» у виконкомі, розміщення реклами, житлових питань, а також питань, пов’язаних з захистом прав та інтересів дітей певних категорій. 
    Члени виконавчого комітету одноголосно затвердили основні показники соціально-економічного розвитку освіти в місті на 2021/2022 навчальний рік. 
    Мережа закладів дошкільної освіти міста складається з 12 закладів комунальної форми власності. З них 11 закладів дошкільної освіти та дошкільна ланка НВК «ДНЗ-ЗНЗ №9». Враховуючи данні електронної реєстрації, в дитячих садочках нашого міста будуть функціонувати 117 дошкільних груп, що  в порівнянні з минулим роком менше на 10 груп. Така статистика пов’язана з рівнем народжуваності в Енергодарі. 
    Водночас в місті збільшується кількість інклюзивних груп для дітей з особливими освітніми потребами – їх стало на 7 більше. І це дозволить задовольнити існуючий запит та охопити інклюзивною освітою 32 дитини  проти 23-х в минулому році. 
    Освітній процес у всіх закладах освіти здійснюється державною мовою. Станом на 3 вересня у десяти закладах загальної середньої освіти будуть функціонувати 230 класів. З них 4 спеціальних класи для дітей з затримкою психічного розвитку та 27 класів з інклюзивною формою навчання.
    Освіту в школах Енергодара здобувають 6404 учня. У порівнянні з минулим навчальним роком загальна кількість учнів в закладах загальної середньої освіти збільшилася на 59 учнів. Але кількість класів навпаки зменшилась на три. Тобто, середня наповнюваність класів буде складати 28, 2.
    У 2021/2022 навчальному році в школах Енергодара сформовано 21 перший клас для 614 учнів. За клопотанням батьків в закладах освіти створено 92 групи продовженого дня, що на одну менше, ніж в минулому році. 
    Мережа закладів позашкільної освіти залишається незмінною. В порівнянні з минулим роком загальна кількість вихованців збільшилася на 94 особи і складає 3531 дитину.
    Управління освіти також представило на розгляд виконавчого комітету проєкт рішення, яке затверджує вартісні нормативи харчування з 01.01.2022 та пільгові категорії дітей.
    Розрахунок здійснюється управлінням освіти відповідно до нових норм харчування дітей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №305 від 24.03.2021. Він враховує індекс інфляції, витрати на організацію процесу харчування, розраховані на підставі методичних рекомендацій з формування собівартості продукції.
    Слід зазначити, що розрахунки є плановими, вище яких вартість харчування дітей  бути не може, але вони можуть бути нижчими за умови виконання натуральних нормативів, які встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305. Відповідно, якщо зменшується фактична вартість харчування, здійснюється перерахунок.
    Розрахована вартість одного дня харчування в порівнянні з минулим роком буде збільшена на 10 грн. 62 копійки. У відсотковому порівнянні – на 10 %. Батьківська плата становитиме 60 % від повної вартості харчування. Пільгові категорії, для яких харчування є безкоштовним, залишилися незмінними. 
    Під час засідання виконкому прозвучав коментар від мешканки Енергодара, у дитини якої – вихованця дитячого садочку, є особливі потреби в харчуванні (непереносимість лактози). Згідно з новими нормами ці потреби мають бути враховані. Для цього батьки таких дітей повинні обов’язково написати особисту заяву на ім’я директора закладу, який відвідує дитина. 
    На засіданні виконкому також підвели підсумки минулорічного опалювального сезону та обговорили план заходів щодо підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2021\2022 років.
    В контексті зазначеного питання було акцентовано увагу на наявних проблемах з теплопостачанням будинків по вул. Молодіжна, 29, 31, 33, Енергетиків, 10. За вказаними адресами планується виконати серйозні роботи з реконструкції, які дадуть змогу перевести теплопостачання будинків на іншу лінію та суттєво покращити його якість.
    За інформацією фахівців КП «Тепловодоканал», проєкт вже отримав позитивний висновок, зараз завершується процедура визначення підрядної організації, яка виконуватиме роботи. Що стосується термінів, то реконструкцію мають  завершити в жовтні - на початку листопада. Це питання знаходиться на особистому контролі міського голови.
    На цьому засіданні також мали розглянути питання щодо встановлення (корегування) тарифів КП «Тепловодоканал» на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для всіх категорій споживачів. 
    Потреба відкоригувати тарифи зумовлена вимогами законодавства та пов’язана зі збільшенням вартості теплової енергії від ВП «Запорізька АЕС». Відповідно для споживачів тариф на послуги з постачання гарячої води збільшиться на 0,54 грн. за 1 метр кубічний, (в межах 1 %).  Вартість теплової енергії зросте на 2 %. 
    Але у членів виконавчого комітету виникли зауваження щодо коректності деяких наданих розрахунків. Тож це питання було знято з розгляду та відправлено на доопрацювання. Його розглянуть наступного тижня - після усунення всіх зауважень.