Назад
Електронні петиції

На нараді з медиками обговорені зауваження до штатного розпису СМСЧ

Дата публікації: 15.04.2021
 15 квітня міський голова Дмитро Орлов провів чергову робочу нараду з керівниками медичних закладів, на якій обговорено стан захворюваності на COVID-19 в Енергодарі, а також нагальні питання медичної галузі. 
Всього за тиждень було виявлено 61 новий випадок захворювання, що менше, ніж минулого (з 1 до 7 квітня – 81 випадок). Протягом 7 днів відзначено зростання кількості госпіталізацій на 16,1% порівняно з попереднім тижнем. З 8 по 14 квітня до СМСЧ було госпіталізовано 30 осіб, з них 6 - з підтвердженим COVID та 24 - з підозрою на нього. На сьогодні у стаціонарі СМСЧ – 6 осіб з підтвердженим діагнозом COVID. Всього продовжують лікуватися 222 енергодарця. Серед хворих працівників медичних закладів немає. 
У ході наради було обговорено питання щодо затвердження штатного розпису СМСЧ. До сьогодні працівники медико-санітарної частини не отримали аванс за квітень. В. о. директора Святослав Струс повідомив, що лікарня не може виплатити заробітну плату працівникам без погодженого міським головою штатного розпису. Розпис був поданий на затвердження у лютому поточного року, однак до нього виник ряд зауважень. Штат медзакладу потребує перегляду. До нього внесено близько 150 вакантних місць, які не заповнюються фахівцями. На підприємстві з минулого року спостерігається значний відтік кваліфікованих медичних кадрів, втім, адміністративний штат із завищеними посадовими окладами тільки зростає. 
Згідно законодавства, працівники СМСЧ можуть отримувати заробітну плату з НСЗУ та міського бюджету, при цьому штатні розписи КНП погоджуються міським головою. Минулого тижня рішенням міської ради було виділено кошти з міського бюджету на виплати заробітної плати з нарахуваннями на рік на суму 788,6 тисяч гривень 8,5 штатним одиницям на проведення медоглядів призовників у військкоматі. При цьому було зауважено, що оплата праці всіх інших працівників СМСЧ повинна покриватись за рахунок коштів НСЗУ у рамках реалізації програми медичних гарантій. Більше подвійного фінансування не буде. 
 Керівництву СМСЧ було рекомендовано привести штатний розпис у відповідність з обсягами бюджетних асигнувань. Адже коли у лютому цей документ було подано на затвердження, його повернули на доопрацювання з конкретними зауваженнями. Зокрема, зменшити кількість свого адміністративного персоналу. Натомість керівництво СМСЧ не тільки не виконало цю рекомендацію, а ще й додало в документ додаткові одиниці. Тобто, штатний розпис, який фінансується по пакетам НСЗУ, так і не було приведено у відповідність до нормативних показників. 
У ході цієї наради представник СМСЧ передав міському голові на погодження новий проєкт штатного розпису. Але так і не зміг чітко відповісти на питання: коли саме буде сплачено аванс працівникам медзакладу. Адже аванс (крім згаданих вище 8,5 ставок) сплачується з коштів, які надходять від НСЗУ. І ці кошти є в наявності. Аргумент, який прозвучав від Святослава Струса – що аванс неможливо виплатити без погодження штатного розпису міським головою, не відповідає дійсності. Адже штатний розпис вже затверджено керівником СМСЧ. І зараз блокування виплати авансу відбувається саме з боку адміністрації медичного закладу. 
Серед інших питань, обговорених під час зустрічі, - погодження пакетів медичних послуг від НСЗУ, вакцинація енергодарців від COVID,  забезпечення щомісячних виплат інтернам та молодим спеціалістам, завершення опалювального сезону. Міський голова повідомив, що опалення у закладах охорони здоров’я, як і в дитсадках, відключатимуть в останню чергу.
Особливу увагу було приділено результатам проведеного позапланового обстеження будівель та приміщень СМСЧ на дотримання протипожежних вимог. Усі 14 сторінок листа, складеного експертами за підсумками проведеної перевірки, містили перелік чисельних грубих порушень правил протипожежної безпеки. Можна стверджувати, що у закладі  практично зовсім не вживаються заходи зі створення належних умов для запобігання пожежам та надзвичайним ситуаціям. На підприємстві відсутнє необхідне протипожежне обладнання, не створені належні безпечні умови у відділеннях, немає доступу до пожежних гідрантів, відсутні системи протипожежного захисту. Не виконуються навіть базові організаційні заходи, які не потребують виділення додаткових коштів, наприклад, проведення необхідних випробувань обладнання та навчань персоналу. 
Представник СМСЧ зазначив, що занедбаний стан медзакладу та відсутність протипожежного захисту – спадщина від попереднього керівництва з тих часів, коли СМСЧ ще була у підпорядкуванні МОЗ. Однак слід нагадати, що передача державного закладу до власності громади Енергодара відбулася ще наприкінці 2018 року, тож у керівництва був час створити належні безпечні умови для пацієнтів та персоналу. При цьому медичний заклад є об’єктом критичної інфраструктури, де контроль за дотриманням протипожежних вимог має бути на вищому рівні. Трагічним прикладом безвідповідальності та недбалості стала масштабна пожежа у інфекційній лікарні Запоріжжя, що сталася у лютому поточного року.
За результатами обговорень керівництву СМСЧ доручено надати план заходів з усунення всіх виявлених зауважень з термінами та відповідальними особами, та у разі необхідності підготувати відповідні бюджетні запити.