Назад
Електронні петиції

Молодь Енергодара активно цікавиться роботою органів місцевого самоврядування та переймає перший досвід

Дата публікації: 30.11.2021

  Цікавість учнівської молоді до роботи місцевих органів самоврядування в Енергодарі досить велика. Допитливі школярі та студенти хочуть знати,  які питання входять до компетенції міського голови, секретаря ради, як розподіляються обов’язки за напрямками, які повноваження покладені на різноманітні служби, управління, відділи, та яким чином вони взаємодіють між собою й громадськістю. Напередодні Дня місцевого самоврядування, який відзначається в Україні 7 грудня, міський голова Дмитро Орлов провів кілька таких зустрічей із молоддю та відповів на зазначені питання. 
  З вихованцями гуртку «Журналята» - учнями різних навчальних закладів Енергодара, які мріють у майбутньому стати професійними журналістами, Дмитро Олегович спілкувався у форматі брифінгу. Питання йому ставили різноманітні. Окрім вже зазначених вище, діти поцікавилися, чи легко це – працювати міським головою та якими компетенціями для цього потрібно володіти. Дмитро Олегович розповів про структуру органів місцевого самоврядування, окреслив функції виконавчого комітету та Енергодарської міської ради, розповів, яку роботу виконують комунальні підприємства за напрямками.
  Говорили і про створення активного учнівського самоврядування, делеговані представники якого могли б безпосередньо взаємодіяти з органами влади для вирішення питань, що турбують молодь, та реалізації цікавих молодіжних ініціатив. Підіймали на зустрічі й «дорослі» питання, які неминуче постануть перед журналістами у майбутньому: щодо свободи слова в Україні, професійної етики в ЗМІ, «фейкових» новин, переваг та недоліків соціальних мереж як джерела інформації тощо. 
  А от студентам єдиного у нашому місті  вишу - Енергодарського інституту державного та муніципального управління – дали можливість відчути себе частиною робочих процесів, що відбуваються в будівлі міської ради. Троє студентів, які зараз опановують право, менеджмент та економіку як майбутню професію, взяли участь у щоденній ранковій нараді міського голови з керівним складом. Зазвичай на таких нарадах обговорюються поточні нагальні питання життєдіяльності Енергодара: проблеми, потреби, позитивні зрушення та важливі моменти, що потребують контролю влади в комунальній, медичній, соціальній, освітній та інших сферах. А також бюджетні процеси, зокрема закупівлі та тендери, які потрібно здійснити протягом року для забезпечення безперебійної роботи всіх структур.  
  Після наради студенти мали змогу особисто поставити питання як Дмитру Орлову, так і секретарю Енергодарської міської ради Володимиру Тимошенку, керуючій справами виконавчого комітету Яні Дабіжі, а також керівникам структурних підрозділів виконавчого комітету -  начальнику управління економіки Олені Овчатовій та виконуючому повноваження начальника юридичного управління Андрію Терентьєву. Кожен з них не тільки окреслив коло своїх обов’язків та основні функції підпорядкованих служб, а й  відповів на питання, що цікавили молодь. Не виключено, що хтось з цих студентів вже скоро прийде на роботу до органів місцевого самоврядування і візьме на себе відповідальність за розвиток та добробут рідного Енергодара.