Назад
Електронні петиції

Кредитний рейтинг Енергодара - на стабільно високому рівні

Дата публікації: 04.06.2021
  1 червня незалежне рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» оголосило про підвищення довгострокового кредитного рейтингу міста Енергодара до рівня uaАА+. 
  Кредитний рейтинг ґрунтується на результатах аналізу економічних та фінансових показників за 2020 рік та очікуваних показників у 2021 році, даних щодо демографічної ситуації, стану ринку праці, інформації відносно боргових зобов’язань міста, наявної у розпорядженні комунальної власності та перспективних планах на майбутнє.
  Рейтинг uaAА характеризується дуже високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Знак «+» позначає проміжну категорію рейтингу.
  Прогноз рейтингу міста визначено як стабільний. Це означає, що на поточний момент жодних передумов для зміни рейтингу протягом року немає.
  Створення публічної рейтингової історії дозволяє покращити діловий імідж та підвищити інвестиційну привабливість. Компанії, які мають тривалу рейтингову історію, отримують більшу довіру з боку інвесторів та інші додаткові конкурентні переваги. 
 
  Фактори, що підтримують рівень кредитного рейтингу:
високий рівень бюджетної забезпеченості міста: обсяг доходів бюджету Енергодара без урахування трансфертів у розрахунку на одного мешканця в 2020 році перевищував (у 2,2 рази) середній показник по місцевих бюджетах у цілому та показники багатьох міст України, співставних за адміністративно-територіальним статусом;
збереження у 2014-2020 рр. позитивної динаміки соціально-економічного розвитку та гарного стану місцевих фінансів, що забезпечується стабільною роботою містоутворюючих підприємств енергетичного комплексу;
задовільний стан об’єктів житлово-комунального господарства;
низький рівень консолідованого боргового навантаження бюджету громади.
 
Фактори, що обмежують рівень кредитного рейтингу:
монофункціональність економіки міста, що зумовлює високий рівень галузевої концентрації джерел наповнення доходної частини бюджету та надзвичайно високий рівень концентрації джерел надходжень від одного платника податків– ВП «Запорізька АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом», надходження від якого у 2020 році становили 68,3% доходної частини загального фонду бюджету міста без урахування трансфертів;
складна макроекономічна ситуація внаслідок обмеження економічної діяльності через запровадження карантину для запобігання поширенню коронавірусного захворювання COVID-19 та вплив негативних чинників на фінансовий ринок, економіку країни в цілому та соціально-економічний розвиток окремих громад, стан державних та місцевих фінансів.
 
Ознайомитися з повною історією кредитного рейтингу Енергодара можна за посиланням.