Назад
Електронні петиції

Комісія з питань захисту прав дитини у режимі онлайн відпрацювала ряд важливих питань

Дата публікації: 04.11.2021
У зв’язку з карантинними обмеженнями «червоної зони», запровадженими на території Енергодара, переважна частина планових заходів, робочих нарад та засідань у виконавчому комітеті проходять у дистанційному форматі, із використанням комп’ютерних та телекомунікаційних технологій. 
3 листопада в онлайн-режимі відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. 
Рішенням комісії двом дітям з різних сімей – 10 та 16 років – надано статус таких, що позбавлені батьківського піклування. Для молодшої дитини формою влаштування визначено державний заклад, для підлітка – піклування. 
Також надано згоду на проведення психіатричного огляду 10-річної дитини, позбавленої батьківського піклування.
На один рік продовжено термін перебування у Запорізькому дитячому будинку-інтернаті дитини 2014 року народження, позбавленої батьківського піклування.
На комісії розглянуто результати проведення Всеукраїнської акції «Урок». Впродовж вересня-жовтня поточного року службою у справах дітей міської ради спільно з Енергодарським міським центром соціальних служб та ювенальною превенцією відділу поліції №1 Василівського РУП в Запорізькій області здійснено заходи, спрямовані на виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням та дітей, які не приступили до навчання без поважної причини. 
Спеціалістами служби у справах дітей проведено обстеження житлово-побутових умов в 17 сім'ях, які перебувають на обліку в службі, проаналізовано умови проживання та утримання дітей. Також, в ході проведення профілактичного заходу «Урок», виявлено двох дітей, 11 та 16 років, які не приступили до навчання у Василівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті через неналежне виконання батьками обов’язку по забезпеченню дітей навчанням. 
За результатами державної статистичної звітності, кількість дітей шкільного віку у місті складає 6646 осіб. З них 17 осіб не підлягають навчанню в ЗЗСО, 37 осіб навчаються у спеціальних закладах для дітей з інтелектуальними порушеннями. На початок навчального року всі 6404 учня, зарахованих до закладів загальної середньої освіти міста, приступили до навчання. Проте, було виявлено одного учня 11 класу, який не приступив до навчання з причини невиконання батьками своїх обов’язків.  Станом на 07.10.2021 його зараховано на індивідуальну форму навчання.
Заклади освіти міста також долучилися до участі у щорічній акції, здійснюючи заходи з виявлення учнів, не охоплених освітою та залучення їх до навчання. Адміністрація шкіл щодня оперативно з’ясовували причини відсутності учнів на заняттях, зокрема, дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. 
У рамках акції «Урок» службою у справах дітей спільно з Енергодарським міським центром соціальних служб та сектором ювенальної превенції проведено відвідування сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою перевірки готовності дітей до навчального року та надання їм гуманітарної допомоги. 
Крім того, 29 дітям, які відвідують дошкільні та загальноосвітні заклади міста, передано набори канцелярських товарів та шкільні рюкзаки. Для придбання цих товарів з місцевого бюджету було виділено 34 400 грн.
У серпні поточного року було виявлено сім’ю, в якій виховується 5 дітей віком від 1 до 14 років, яких мати покинула без нагляду на тривалий час. Після втручання служби мати повернулася додому. У ході роботи з сім’єю виявлено, що діти живуть в антисанітарних умовах, не мають місця для виконання уроків, не підготовлені до школи. Хлопчик шкільного віку не зарахований до школи, двоє дошкільнят також не відвідують заклади освіти. Трьох дітей шкільного віку забезпечено усім необхідним для навчання. Ведеться робота по зарахуванню молодших дітей до дитсадка.
12 жовтня спеціалістами відвідано за місцем проживання 10 сімей, які перебувають під соціальним супроводом. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо недопустимості вживання спиртних напоїв та наркотичних речовин, надано рекомендації щодо належного виконання батьківських обов’язків. 
        У ході засідання розглянуто матеріали про стан сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких порушуються права дитини. Двом родинам продовжено соціальний супровід терміном на півроку, ще одній сім’ї - на 3 місяці.
Члени комісії підтримали проєкт висновку про доцільність позбавлення батьківських прав батька, який ухиляється від їх виконання стосовно 4-річної дитини. Чоловік не приймає участі у вихованні, забезпеченні та утриманні сина, не проявляє батьківської уваги та турботи, не цікавиться життям дитини. Висновок органу опіки та піклування буде надано до суду для прийняття відповідного рішення. 
Також рішенням комісії затверджено індивідуальні плани соціального захисту на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.