Назад
Електронні петиції

Компанія, що спеціалізується на технічному обслуговуванні інженерних мереж та споруд, презентувала в Енергодарі свої можливості

Дата публікації: 21.09.2021

    Як вже повідомлялося раніше, КП «ЦД «Промінь» розпочинає роботи з усунення засмічення в зливовій каналізації міста. Ця проблема дуже актуальна для Енергодара. Адже не секрет, що після кожного більш-менш потужного дощу  і пішоходи, і автомобілі буквально «пливуть».  
    На жаль, після завершення капітального ремонту міських доріг проблема не вирішилася, а тільки посилилася. І це попри те, що кошти (сумарно – близько 293, 8 млн гривень з так званого «екологічного» фонду та ще понад 100 млн було взято в кредит та поверталися цього року з міського бюджету) виділялися передусім на  реконструкцію зливової каналізації та стоків. Принаймні, згідно назви самого проєкту «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневих стоків». Та  фактично ми бачимо, що зливова каналізація в Енергодарі не в змозі впоратися зі своєю функцією. 
    Щоб виконати ці роботи ефективно, фахівці в Україні вдаються до різних методів. Для відновлення функціонування закритої каналізації кращий спосіб – гідродинамічний. Він найменше впливає на труби з будь-якого матеріалу, але при цьому ефективно бореться з пробками в каналізації. Потужний струмінь води подається через шланг. Чим більше діаметр магістралі, тим вище тиск і сильніше натиск. 
   Натомість, можливості енергодарських комунальників при виконанні таких робіт значно обмежені. Перш за все, відсутністю спеціальної техніки. Той обсяг робіт, що може виконати КП «ЦД «Промінь», дозволить дещо покращити ситуацію, але не вирішить проблему повністю.
    Отже для очищення зливової каналізації у місті необхідно залучити спеціальну техніку та фахівців. Така спецтехніка наявна лише у однієї компанії у Запорізькій області. 
   Сьогодні, 21 вересня, на запрошення керівництва КП «ЦД «Промінь» представники «AQUA SERVICE» (компанії, що спеціалізується на технічному обслуговуванні інженерних мереж та споруд), приїхали в Енергодар для презентації своїх можливостей та обговорення подальшої співпраці.  
   Прибули на тій самій спецтехніці, за допомогою якої компанія надає послуги будь-якої складності з гідродинамічного очищення зовнішніх зливових, господарсько-фекальних, дренажних та промислових каналізаційних мереж; механічного прочищення внутрішніх мереж; вакуумного очищення інженерних споруд з транспортуванням до місця подальшої утилізації; відкачування і транспортування рідких побутових відходів тощо. 
    На даному етапі ведуться перемовини щодо залучення цієї компанії до виконання очисних робіт. Якщо міська влада прийме рішення про доцільність співпраці, буде складено дефектний акт, який допоможе визначити об’єктивний стан зливової каналізації та трубопроводів в Енергодарі. Тільки після цього на основі кошторису надійде комерційна пропозиція. Тож наразі неможливо визначити  термін, коли проблема зі стоками в Енергодарі буде вирішена остаточно. Це залежатиме від обсягу робіт та суми коштів, які необхідно передбачити в міському бюджеті.