Назад
Електронні петиції

Кам’яну «скіфську бабу» перенесуть від готелю «Енергодар» на територію Дитячої художньої школи

Дата публікації: 24.06.2021
  В Енергодарі тривають підготовчі роботи до реконструкції готелю «Енергодар». Після зміни власника будівлі тут розпочалися роботи з реалізації приватною компанією проєкту будівництва апарт-комплексу. 
У зв'язку з цим виникла потреба перенести з території готелю історичну пам’ятку нашого міста - кам'яну скульптуру  відомої як «скіфська баба». Її було встановлено ще за часів будівництва міста у внутрішньому подвір’ї готелю «Енергодар» та ресторану «Скіф». 
24 червня комунальники розпочали роботу з демонтажу та перевезення скульптури на нове місце – на майданчик біля головного входу Дитячої художньої школи. Для виконання робіт залучено спецтехніку КП «Тепловодоканал». 
Вже скоро кам’яна баба зустрічатиме відвідувачів художньої школи та можливо навіть стане окремим мистецьким експонатом. Територія школи огороджена та охороняється, тому скульптурі нічого не загрожуватиме.
На сьогодні досі остаточно не з’ясовано історичне походження археологічної пам’ятки. Дехто зазначає, що скульптура має відношення до половецької культури. Для того, аби встановити її походження та період, до якого вона належить, у подальшому планується залучити експертів та визначити її історичну цінність, а також встановити на облік як культурну спадщину.