Назад
Електронні петиції

Голова Запорізької ОДА висловив критичні зауваження керівництву СМСЧ щодо неналежної якості ремонту приймального відділення

Дата публікації: 01.04.2021
   1 квітня Енергодар з робочим візитом відвідав голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух. У супроводі міського голови Дмитра Орлова голова ОДА оглянув стан виконання робіт з капітальної реконструкції приймального відділення СМСЧ. 
Роботи виконуються у рамках програми Президента України «Велике будівництво». Реалізацію проєкту було розпочато у 2020 році. Фінансування робіт здійснюється з державного та міського бюджетів. Минулого року на реконструкцію відділення було виділено 8,9 млн грн з міського бюджету, 3,8 млн – за субвенцією по зоні спостереження та 5,8 млн – у рамках президентської програми. Вже цього року рішенням міської ради з міського бюджету було виділено 4,4 млн гривень. Крім того, на чергову сесію, яка відбудеться 9 квітня, виноситься питання щодо виділення додаткових коштів. 
   Таких значних коштів, без сумніву, повинно було б вистачити на створення надсучасного приймально-діагностичного відділення. Ремонтні роботи повинні були завершитися ще у грудні минулого року, і енергодарці вже б мали отримувати медичні послуги в комфортних умовах на сучасному обладнанні. Однак на сьогодні завершення проєкту все ще потребує додаткових коштів, а якість вже виконаних робіт залишає по собі чимало питань. 
Як зазначив Олександр Старух за результатами проведеного інспектування, було виявлено ряд суттєвих зауважень. 
«Сподіваюся, що будуть зроблені висновки з помилок, які були допущені. Я знаю, що громада не байдужа до цього питання. Впевнений, що необхідно провести аудит того, що вже зроблено. Тому що багатьом тим параметрам, на які було розраховано це приймальне відділення, воно на сьогодні не відповідає. Для усунення зауважень необхідно системне рішення. Переконаний, якщо об’єднають зусилля і місцева влада, і лікарня, і будівельники, то це можна зробити швидко. Принаймні, у Енергодара потенціал величезний».  
Міський голова Дмитро Орлов також критично оцінив поточний стан робіт у приймальному відділенні. Він повідомив, що для оптимізації процесу реконструкції на черговій сесії міської ради планується розглянути питання щодо зміни виконавця будівельних робіт з СМСЧ на управління комунальної власності. Серед запланованих капітальних заходів - заміна вікон та ремонт приміщення під комп’ютерний томограф.
«Ремонт ще не завершений, але є кілька критеріїв, які вже не відповідають проєкту, та є роботи, які потім нам необхідно буде за власні кошти переробляти. На сесії 10 лютого було виділено додатково 4,4 мільйонів гривень на завершення проєкту. І зараз ми бачимо, як неефективно можна використовувати кошти міського та державного бюджету. Це наше здоров’я та здоров’я наших мешканців. У мене особисто та у депутатського корпусу є велике переконання, що у нас вистачить сил та можливостей для того, аби наша лікарня та наша приймальне відділення було взірцем того, як повинні надаватися медичні послуги».