Назад
Електронні петиції

Житловий фонд Енергодара передано на баланс КП «Бюро технічної інвентаризації» на законних підставах

Дата публікації: 29.11.2018

   У ході засідання позачергової 26-ї сесії Енергодарської міської ради депутати підтримали питання про передачу комунального житлового фонду від КП «Підприємство комунальної власності» на баланс іншого комунального підприємства - «Енергодарське бюро технічної інвентаризації».
    Як відомо, з 1 серпня 2018 року послугу з управління житловим фондом Енергодара надає компанія «Місто для людей Енергодар», яка має договірні відносини з міською радою на підставі проведеного конкурсу. У зв'язку з цим за КП "ПКВ" залишилися тільки функції бухгалтерського обліку комунального майна, яке має відношення до обслуговування житлового фонду, в тому числі і самих об'єктів житлового фонду.
    Що стосується арешту майна КП "ПКВ", сьогодні вже отримано підтверджуючі документи про те, що на сьогоднішній день об'єкти житлового фонду виключені з переліку арештованого майна підприємства. Протягом двох років міською владою в юридичному порядку доводилася неправомірність прийнятого виконавчою службою рішення. Сьогодні в арешті знаходиться тільки рухоме майно КП "ПКВ" і ряд комунальних об'єктів. Накладення арешту на житловий фонд, об'єкти якого трактуються законом як «об'єкти критичної інфраструктури», з самого початку не було правомірним, що нарешті визнала виконавча служба.
    У зв'язку з тим, що КП "ПКВ" як і раніше має боргові зобов'язання, для уникнення всіх спекуляції, які виникають навколо цього питання, а також з огляду на необхідність актуалізації технічної документації житлового фонду, міська рада прийняла рішення покласти ці повноваження на одне зі своїх комунальних підприємств - «Енергодарське БТІ». З точки зору законодавства такий крок є абсолютно правомірним, адже обидва підприємства мають однаковий юридичний статус.
   Основна причина того, чому для передачі було вибрано саме «Бюро технічної інвентаризації», - у необхідності організації належного бухгалтерського обліку житлового фонду. Для проведення цієї роботи знадобиться перевірка технічної документації на всі будинки. Саме БТІ свого часу виконувало ці роботи для КП "ПКВ" на платній основі.
   Міською владою продовжується робота з реформування житлово-комунальної галузі відповідно до законодавства, що дозволить поліпшити якість надаваних населенню комунальних послуг.