Назад
Електронні петиції

Енергодарський міський голова зустрівся з учасниками АТО

Дата публікації: 21.11.2018

   20 листопада 2018 року міський голова Павло Музика провів зустріч з учасниками АТО. Участь в заході взяли радник міського голови з питань допомоги учасникам АТО Вадим Ридун, секретар міської ради Леся Нікітіна, перший заступник міського голови Ігор Курдя, начальники управлінь міської ради.
   Тема зустрічі стосувалася надання соціальної допомоги учасникам АТО, земельних та житлових питань. В Енергодарі успішно діє Комплексна програма підтримки учасників АТО та їхніх сімей. На 2019 рік збільшено обсяг фінансування на компенсацію витрат на зубопротезування учасників АТО до 250 тисяч гривень. Також збільшено фінансування для надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, які уклали контракт на проходження служби.
     Що стосується реалізації конституційних прав учасників АТО на безкоштовне отримання земельних ділянок, Павло Музика нагадав, що в Енергодарі такої можливості немає. Згідно з Генеральним планом міста, передбачено квартал №10-а, який зарезервовано для відведення землі під будівництво житла для учасників АТО. Зазначена територія відноситься до земель лісового фонду. Міською владою кілька років ведеться листування з керівництвом управління лісового господарства з проханням дати згоду на вилучення цієї землі і передачі її до комунальної власності. Однак, як зазначила секретар ради Леся Нікітіна, прогнозований розмір компенсації з бюджету за виведення землі під мікрорайон 10-а загальною площею 21 га становитиме більше 20 мільйонів гривень. З урахуванням витрат на облаштування та проведення комунікацій, вартість таких ділянок буде занадто завищеною. В Енергодарі сьогодні більше 300 учасників АТО, їх кількість постійно зростає. При цьому мікрорайон 10-а розрахований всього на 94 ділянки, що в будь-якому випадку не дозволить реалізувати права всіх бійців на отримання землі.
   У ході зустрічі також були обговорені питання щодо забезпечення військовослужбовців житлом. На сьогоднішній день на квартирному обліку перебуває 61 ветеран АТО. Цього року троє учасників АТО отримали ліжко-місця у гуртожитках. Для виділення житла учасникам АТО, військовим Збройних Сил України, Національної гвардії України передбачено проведення реконструкції гуртожитку по пр.Будівельників, 7. До березня наступного року буде завершено розробку проектно-кошторисної документації. Співфінансування реконструкції планується за рахунок субвенції з обласного та державного бюджетів.
   Що стосується будівництва нового житла, в Енергодарі виділено земельну ділянка під будівництво багатоповерхового будинку на 100 квартир по бульвару Каштановий. Ділянку передано Державному фонду молодіжного будівництва. Зараз вирішується питання про підключення електромереж ВАТ «Запоріжжяобленерго» на території проведення робіт.
   По завершенню зустрічі було обговорено питання щодо підготовки до Дня Збройних Сил України. З нагоди пам'ятної дати на базі ЕЗОШ №2 планується провести святковий концерт, на який будуть запрошені військовослужбовці ЗСУ та учасники АТО.