Назад
Електронні петиції

В Енергодарі відбулося нагородження авторів проектів-переможців Громадського бюджету

Дата публікації: 22.11.2018

  22 листопада 2018 року у Художньому виставковому залі відбулося нагородження переможців конкурсу «Громадський бюджет Енергодара».
     Громадський бюджет в Енергодарі було впроваджено вперше в цьому році у рамках проекту «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства». Цей проект реалізується Польсько-українським фондом співпраці ПАУСІ спільно з Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» за підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).         

   Міськими службами спільно з представниками Фонду була проведена масштабна робота з впровадження в Енергодарі бюджету участі. Протягом місяця від ініціативних енергодарців надійшло 37 ідей, більшість з них стосуються благоустрою, будівництва спортивних і дитячих майданчиків.      До голосування були допущені 33 проекти - 12 великих (від 200 тисяч до 1 мільйона гривень) і 21 малий (до 200 тисяч гривень). Проголосувати за проекти можна було на сайті Громадського бюджету, а також у центральній бібліотеці. Всього участь у голосуванні взяли 3809 енергодарців. За підсумками голосування максимальну кількість голосів серед великих проектів - 467 - набрав проект «Футбольне майбутнє України». Проект передбачає реконструкцію стадіону ЕНВК №5. На другому місці - проект з облаштування спортивного майданчика у ЕНВК "ДНЗ-ЗНЗ" №9, за який віддали голоси 440 енергодарців. Інші великі проекти стосуються облаштування спортивно-оздоровчого комплексу на вулиці Центральній та встановлення дитячих майданчиків на території дитячого садка №15. Крім того, після реалізації одного з проектів-переможців у подвір'ї будинків на вулицях Набережній, Курчатова і Лісовій з'явиться комплексний сучасний спортивний стадіон з майданчиками для гри у міні-футбол, волейбол і баскетбол.
    Що стосується малих проектів, так як всі вони входять у граничну суму, передбачену Положенням про Громадський бюджет, всі вони будуть запропоновані для реалізації у наступному році. Всього на реалізацію проектів в наступному році з бюджету міста планується передбачити до 10 мільйонів гривень.
    Міський голова Павло Музика привітав авторів проектів-переможців, вручив їм сертифікати, подякував за активність і небайдужість, а також запросив і надалі брати участь у розвитку рідного міста.
    Протягом двох днів, 22 та 23 листопада, для авторів проектів і всіх небайдужих жителів міста на базі виставкового залу проводиться семінар з оцінки Громадського бюджету. Його учасники будуть оцінювати етапи впровадження Громадського бюджету, відпрацьовувати всі зауваження, які виникли у ході роботи, а також визначати подальші кроки у напрямку реалізації проектів.