Назад
Електронні петиції

Енергодарським Центром первинної медичної допомоги відкрито першу амбулаторію на території Благовіщенській ОТГ

Дата публікації: 01.04.2021
   Нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини урочисто відкрили сьогодні, 1 квітня, на території Благовіщенської громади. Заклад адмініструється та підпорядковується Енергодарському центру первинної медико-санітарної допомоги. 
Привітати колектив закладу з відкриттям завітали керівники громади та міста Енергодара, які стояли у витоків створення амбулаторії: голова громади Василь Трубка, колишня голова села Людмила Дрязгіна, перший заступник Енергодарського міського голови Іван Самойдюк, член виконавчого комітету Благовіщенської громади Віталій Хабло.
Директор КНП «ЦПМСД» Галина Ганжа подякувала всім, хто сприяв створенню амбулаторії – попереднім та нинішнім керівникам громади, колегам-лікарям, представникам влади Енергодара. За сприяння попередньої влади Благовіщенки було проведено ремонт будівлі та приміщень закладу, придбано обладнання, оргтехніку та меблі, створено всі умови для надання якісних медичних послуг населенню.
Голова громади Василь Трубка та Людмила Дрязгіна, яка багато років очолювала сільську раду, подякували міській владі Енергодара за допомогу у відкритті амбулаторії, відзначивши важливість підтримки та спільної роботи на благо жителів.
Працюватимуть в новій амбулаторії чотири медики – 1 лікар, 2 медичні сестри та 1 молодша медсестра. Лікар Едуард Мартинов має великий стаж лікарської практики, багато років працював у Кам’янсько-Дніпровській районній лікарні. Як зауважила Галина Ганжа, заробітну плату медики амбулаторії отримуватимуть на рівні енергодарських сімейних лікарів. Кошти на неї надходитимуть з Національної служби здоров’я.
До складу амбулаторії входять чергові кабінети медичної допомоги, кабінет для щеплень та процедурний кабінет, є можливість здати усі першочергові аналізи та зробити кардіограму, наявний службовий автомобіль. Близько 3 тисяч благовіщенців зможуть отримати тут повний комплекс послуг сімейної медицини – після укладання декларацій з лікарем. 
На важливості підтримки та розвитку медицини у сільській місцевості наголосив перший заступник Енергодарського міського голови Іван Самойдюк. 
«Це результат спільної трирічної роботи, перші кроки якої були зроблені ще з початком медичної реформи. Ми впевнені, що «первинка» міста Енергодара буде ефективно співпрацювати з амбулаторією. Ресурси громади будуть спрямовані тільки на утримання та охорону приміщення без додаткових витрат на адміністрування. Хочу також зауважити, що це - не подарунок Енергодара громаді Благовіщенки. Ця система взаємовідносин сприятиме розвитку медицини як Енергодара, так і села».