Назад
Електронні петиції

Енергодарська медицина - на шляху реформування

Дата публікації: 14.02.2020

  13 лютого у виконавчому комітеті міської ради відбулася робоча нарада з питання реформування медичної галузі. 
  Питання якості надання медичних послуг в Енергодарі - одне з найболючіших. Після завершення процедури передачі СМСЧ до комунальної власності розпочато реформування первинної та вторинної медичних ланок. Другий рік успішно працює Центр первинної медико-санітарної допомоги. Завдяки спільному фінансуванню з міського бюджету та Національної служби здоров’я для центру придбано обладнання та медикаменти, укомплектовано амбулаторії,  лікарів забезпечено комп’ютерною технікою. Встановлено тарифи на медичні послуги, втричі зросла заробітна плата медиків. Втім, основною проблемою первинної медицини в Енергодарі залишається недостатність кадрів. Для залучення нових спеціалістів планується розробити програму місцевих стимулів, що передбачатиме вирішення житлового питання для молодих фахівців та створення комфортних умов для їх роботи.
   Минулого року було утворено заклад вторинної ланки - КНП «СМСЧ». Вже отримані всі необхідні ліцензії на провадження господарської діяльності, здійснено реєстрацію в електронній системі. З 1 квітня планується укласти договір на фінансування з НСЗУ. 
   З цього року розпорядженням КМУ затверджено перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах. Всього в Україні 211 таких лікарень, 9 з них у Запорізькій області, у тому числі – в Енергодарі. У зв’язку з цим, зазначив Павло Музика, основна мета міської влади - створення ефективного медичного комплексу, який би відповідав сучасним вимогам. Фінансування цих заходів планується забезпечити, залучивши кошти державної субвенції, міського бюджету та інвестицій. Зокрема, в цьому році, за сприяння інвесторів, для СМСЧ планується придбати комп’ютерний томограф та апарат МРТ. Також цього року буде виконано капітальну реконструкцію приймального відділення та створено приймально-діагностичне відділення, яке відповідатиме сучасним стандартам. 
   Що стосується реформування служби «швидкої допомоги», в Енергодарі вже до завершення першого кварталу планується створити підстанцію екстреної медичної допомоги з підпорядкуванням обласному центру.
   Підводячи підсумки наради, було наголошено, що сьогодні владою робиться все необхідне, аби створити умови для належної роботи медичних закладів та забезпечити в Енергодарі державні гарантії надання медичної допомоги. 
   На завершення енергодарців, які мають пропозиції, зауваження або скарги щодо якості надання медичних послуг, закликали не поширювати чутки у соціальних мережах, а звертатися напряму до керівництва медзакладів електронною поштою, за телефонами або через «скриньку пропозицій», яку встановлено у Центрі первинної допомоги.