Назад
Електронні петиції

Депутати звернулися до Верховної Ради, Президента та Кабміну з вимогою відновити пільговий тариф з оплати за електроенергію

Дата публікації: 21.01.2021
  20 січня під головуванням міського голови Дмитра Орлова, за участю 30 депутатів, відбулося засідання позачергової другої сесії Енергодарської міської ради восьмого скликання.  
До порядку денного було включено питання «Про звернення до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо тарифного геноциду мешканців територіальної громади міста Енергодара». У тексті звернення йдеться про занепокоєння обранців скасуванням пільгового тарифу з оплати за електроенергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій. Мова йде про Постанову КМУ №1325 від 28.12.2020, згідно з якою з 1 січня 2021 року скасовано пільговий тариф, встановлений на рівні 90 коп. за кВт⋅год для населення на перші 100 кВт⋅год, та встановлено єдину фіксовану ціну для побутових споживачів - 1,68 грн/ кВт⋅год. Крім того, постановою НКРЕКП №15 від 06.01.2021 скасовані пільги з оплати спожитої електричної енергії для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні АЕС, в розмірі 70% діючого тарифу для відповідної групи населення.
Серед вимог, озвучених у зверненні, - введення мораторію на підвищення цін на житлово-комунальні послуги, їх транспортування та розподіл терміном на один рік, внесення змін до законодавчих актів в частині пільгової оплати за електроенергію для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні АЕС, встановлення фіксованих цін на електроенергію для побутових споживачів з урахуванням пільги на перші 100 кВт.
Після тривалих обговорень депутати одноголосно підтримали дане рішення.
Ознайомитися з повним текстом звернення можна буде на офіційному сайті Енергодарської міської ради у розділі «Нормативні документи – Рішення міської ради»
Додаткове питання порядку денного стосувалося надання дозволу КП «Комунальні системи» на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення існуючого кладовища. Як відомо, ця проблема стоїть гостро вже тривалий час: на сьогодні на кладовищі залишилося всього лише 7 місць під поховання. За інформацією начальника відділу земельних відносин міської ради Віталія Каленського, виділити ділянку площею 2,5 га під розширення кладовища можливо за рахунок земель запасу, які належать до комунальної власності міста та передбачені для цієї мети Генеральним планом Енергодара. 
Заступник міського голови Сергій Холод зазначив, що робота над вирішенням даного питання триває вже кілька місяців. Надання дозволу на розробку проєкту землеустрою – це лише перший етап робіт, які необхідно починати якомога швидше, адже нестача місць для поховання в період пандемії може призвести до критичної ситуації. 
Однак для підтримки проєкту рішення не вистачило голосів. Найближчим часом планується детально вивчити дане питання на засіданнях постійних комісій міської ради.