Назад
Електронні петиції

Енергодар відвідав Сенатор Республіки Польща Артур Важоха

Дата публікації: 16.11.2018

    16 листопада 2018 року Енергодар з дружнім візитом відвідав Сенатор Республіки Польща Артур Важоха.
   Почесний гість у супроводі голови громадської організації «Енергодарський молодіжний клуб польської культури імені Генрика Сенкевича» Людмили Костушевич зустрівся з представниками міської влади - виконуючем обов'язків міського голови Лесею Нікітіною, першим заступником міського голови Ігорем Курдею та заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрієм Терентьєвим.
   Сенатор розповів, що у польському уряді стурбовані ситуацією, що склалася в Україні, висловив підтримку українському народу у боротьбі проти російської агресії. Напередодні, під час засідання у Вільнюсі представники польського парламенту прийняли рішення звернутися до Президента США Дональда Трампа щодо проведення наступного року в Нью-Йорку зустрічі з обговорення проблем України на міжнародному рівні.
    Ігор Курдя зазначив, що Енергодар - один з найбільших міст-супутників АЕС в Європі, енергетична столиця України, де виробляється понад 25% всієї електроенергії України. Тому для нашого міста питання євроінтеграції і співпраці з країнами Європи є одним з найважливіших питань стратегічного розвитку.
     Учасники зустрічі обговорили можливість зміцнення дружніх зв'язків між громадами Енергодара і польського міста-супутника ТЕС Белхатува, створення умов для обміну знаннями та досвідом в різних сферах. У рамках співдружності України і Польщі цього року між школами естетичного виховання Енергодара і польського міста Кросно укладені Акти партнерства, які передбачають налагодження культурних зв'язків, підтримку і розвиток досягнень в галузі культури.
    Перший заступник міського голови висловив сподівання на подальшу співпрацю, а також наголосив на готовності влади сприяти підтримці і розвитку українсько-польських відносин. Міська влада підтримує польську організацію в Енергодарі, сприяє її діяльності і розвитку. Наразі озглядається можливість виділення приміщення для розміщення клубу.
     По завершенню зустрічі Ігор Курдя вручив Сенатору пам'ятний подарунок - книгу "Україна: Герби і прапори", де є сторінка, присвячена місту Енергодару.
    Цього ж дня почесний гість відвідав дитячу художню школу та ЕНВК "ДНЗ-ЗНЗ" №9, а також взяв участь в урочистому концерті в Культурно-діловому центрі ВП "Запорізька АЕС", організованому членами польського клубу. З національним святом 100-ї річниці Незалежності Республіки Польща представників польської громади привітав заступник міського голови Андрій Терентьєв. Андрій Альбертович вручив пам'ятний подарунок голові організації Людмилі Костушевич, а наймолодші вихованці клубу отримали в подарунок від міської влади рюкзаки з символікою Енергодара.
   Сенатор високо оцінив рівень організації зустрічі, розповів про свої враження від відвідування Енергодара, висловив упевненість у подальшій дружбі і ефективному співробітництві, готовність до нових спільних проектів, спрямованих на зміцнення міжнаціональних відносин і відродження національних традицій.