Назад
Електронні петиції

В Енергодарі розпочато роботу з покращення стану електричних мереж і вуличного освітлення

Дата публікації: 17.03.2021
  16 березня за участю представників міської влади, фахівців Запорізької АЕС та комунальних служб відбулася чергова робоча нарада з питання обслуговування електромереж 1-2 мікрорайонів та якості освітлення вулиць міста. 
Учасники засідання обговорили план пріоритетних заходів, які планується виконати в цьому році. За дорученням міського голови КП «Комунальні системи» було проаналізовано стан мереж та обсяг необхідних робіт. Одним з першочергових заходів є встановлення вакуумних вимикачів на мережах 2-го мікрорайону. У випадку аварійного пошкодження на лініях це дозволить значно скоротити час на проведення відновлювальних робіт. Крім того, у разі аварії комунальники зможуть перевести ці ЗТП на резервне живлення від фідерів 3 та 10, не витрачаючи зайвий час на допуск до підстанції «Луч». На сьогодні вже розроблено ПКД на встановлення вимикачів на ЗТП 1 та 18, наступним кроком стане розробка проєктів для ЗТП 7 та 9, та подання їх для фінансування з міського бюджету. 
  Серед інших запланованих заходів – проведення заміни застарілих кабелів та поточні ремонти ЗТП 7, 8, 9 та 11. Для розгляду на сесії міської ради КП «КС» підготовлено бюджетні запити на придбання 6 кілометрів силового кабелю, витратних матеріалів для обслуговування та ремонту електроустаткування, розробку ПКД на заміну кабелів на ЗТП тощо. 
Одне з питань, обговорених на засіданні, стосувалося можливості укладання з ПАТ «Запоріжжяобленерго» договору про спільне використання технологічних електромереж. Відповідно до такого договору, «Обленерго» зобов’язане буде забезпечити відшкодування обґрунтованих витрат за передачу електроенергії та утримання електромереж, відповідно до чинного законодавства. На даний час тривають перемовини з представниками «Обленерго» з даного питання. 
Втім, укласти такий договір неможливо без технічної документації на мережі 1-2 мікрорайону, яка на сьогодні на КП «КС» відсутня. Для її відновлення розглядаються різні варіанти, в тому числі, звернення до технічного інституту, який є проєктантом схем електромереж. Заступник міського голови Сергій Холод нагадав, що аналогічний договір на спільне використання мереж вже укладався 10 років тому – між «Запоріжжяобленерго» та КП «Експлуатаційне дорожньо-ремонтне підприємство». Тоді необхідна документація ще була в наявності. І наразі актуальним є питання, куди вона поділася за останні роки.
Отже, ще одним можливим варіантом вирішення даного питання може стати звернення до «Обленерго» з ініціативою підняти архівні документи та віднайти технічні умови, необхідні для укладання договору.   
Під час засідання обговорено заходи із запровадження в Енергодарі автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії. Для прискорення роботи в даному напрямку вирішено провести зустріч з представниками РЕМ та ініціювати проведення індивідуальної роботи зі споживачами для встановлення приладів обліку. Запровадження програми АСКОЕ дозволить не тільки забезпечити належний облік електроенергії, але й суттєво зменшити витрати на її споживання. 
Щодо освітлення 3-6 мікрорайонів міста, цього року спеціалістами Запорізької АЕС заплановано проведення заміни ліхтарів освітлення на світлодіодні лампи потужністю 150 Вт. Окрім покращення якості освітлення вулиць, це дозволить і заощадити витрати на електроенергію.