Назад
Електронні петиції

Енергодар претендуватиме на державну субвенцію для створення притулку підтримки осіб, постраждалих від насильства

Дата публікації: 28.05.2021
  На засіданні сесії Енергодарська міська рада ухвалила рішення про створення спеціалізованої служби - притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. 
Служба працюватиме у складі Енергодарського міського центру соціальних служб. Основне завдання служби – підтримка осіб, постраждалих від насильства. Серед видів допомоги, яку можна буде отримати, - безпечне тимчасове цілодобове перебування, психологічна, соціально-побутова, медична, юридична, консультативна допомога. Згідно з рішенням, притулок має бути розрахований на одночасне перебування не більше 15 осіб. Крім того, при притулку може бути утворена мобільна бригада соціально-психологічної підтримки. 
У квітні набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №398 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі». Відповідно до неї, громади можуть отримати цільову державну субвенцію на створення умов для роботи служб підтримки осіб, які постраждали від насильства. Зокрема, це заходи з реконструкції та ремонту приміщень для облаштування в них притулків, придбання обладнання, інвентарю, комп’ютерної техніки. Громади також можуть розраховувати на придбання автомобілів для роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень.
Прийняте на сесії рішення дозволяє Енергодару претендувати на отримання такої субвенції та скористатися можливістю створити ефективну службу з підтримки осіб, постраждалих від насильства. Наразі ЕМЦСС готується відповідний пакет документів для подання до Міністерства соціальної політики України. Строк подачі пропозицій – до 11 червня.