Електронні петиції

Енергодар – лідер рейтингу соціально-економічного розвитку серед міст області

Дата публікації: 27.03.2019

   За результатами комплексної оцінки результатів соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області у 2018 році Енергодар посів перше місце за сукупністю показників серед міст обласного значення. 
    За напрямком «промисловість і розрахунки за енергоносії» Енергодар традиційно випередив інші міста області, продемонструвавши найбільше зростання обсягів реалізованої промислової продукції – на 16,5 %. Крім того, повністю за спожиту електроенергію розрахувався лише Енергодар.
    Місто стало беззаперечним лідером за напрямом «державні фінанси». Так, доходи збільшилися на 120,1%. Обсяг податкових надходжень до міського бюджету у розрахунку на одиницю населення склав 11 414 грн., що також є найкращим показником по області.
    Лідирує Енергодар і за напрямком «споживчий ринок». Показник приросту обороту роздрібної торгівлі у розрахунку на одиницю населення за минулий рік становив 2770,6 грн.
   Традиційно перша позиція у Енергодара залишається і за напрямом «населення і ринок праці». Розмір середньомісячної заробітної плати енергодарців перевищує середньообласне значення на 71,5 %. Серед міст обласного значення тільки в Енергодарі відсутня заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах.
    За напрямками «захист прав дитини» та «освіта, культура і охорона здоров'я» Енергодар також посів перші місця. Відсоток населення, охопленого послугами установ культури, становить і 99,8%. 
    Найнижчим лишається  показник захворюваності на туберкульоз: кількість осіб, що хворіють на активну форму туберкульозу,  склала 44,6 осіб на 100 тисяч населення.