Назад
Електронні петиції

Для вимушених переселенців, які проживають в Енергодарі, за кошти субвенції придбають дві квартири

Дата публікації: 10.12.2021
  9 грудня, за участю 25 депутатів, відбулося засідання позачергової 16 сесії Енергодарської міської ради. 
На початку засідання виконувач обов’язків міського голови Володимир Тимошенко вручив Почесну грамоту голови Запорізької обласної ради Олександра Старуха з нагоди Дня місцевого самоврядування депутату міської ради Дмитру Будянському.
Перед початком сесії депутати обговорили питання порядку денного на спільній комісії. 
Основне питання стосувалося придбання квартир у комунальну власність Енергодарської міської ради. Мова про придбання житла для проживання внутрішньо переміщених осіб. Вперше за три роки Енергодар отримав цільову державну субвенцію на умовах співфінансування (70% з державного бюджету, 30% - з місцевого) на придбання квартир для переселенців. Якщо кошти субвенції не будуть використані до кінця поточного року, їх доведеться повернути до державного бюджету. Всього буде придбано дві квартири - одну 2-кімнатну та одну 3-кімнатну. Їх загальна вартість – 1,5 млн грн. Придбане житло залишиться у комунальній власності міста. Слід зазначити, що квартири видаються родинам переселенців терміном на один рік. Після чого питання щодо розподілу житла буде переглянуто. 
Депутати затвердили зміни до бюджету міста до кінця поточного року. Напередодні ці коригування були ухвалені рішенням виконавчого комітету. Зокрема, додатково виділено 65 тисяч гривень на виплату одноразової грошової допомоги медичному персоналу КНП «СМСЧ» у разі захворюваності на COVID-19. Ще 42,5 тисяч гривень направлено на щомісячну адресну допомогу медикам, у тому числі, лікарям-інтернам та молодим спеціалістам медико-санітарної частини. 400 тисяч гривень виділено на відшкодування ліків для пільгових категорій населення. 
На утримання КП «ЦД «Промінь» до кінця року направлено 398,1 тис грн. Також виділено 3 мільйони гривень на погашення заборгованості старого КП «ВК «Тепловодоканал» за судовим рішенням.  
Депутат від фракції політичної партії «Європейська солідарність» Євген Панов виніс на розгляд депутатів питання про звернення Енергодарської міської ради до Верховної Ради України та Президента України щодо підтримки проєкту Постанови «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.11.2021 про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№5600 від 02.06.2021). Як зазначено у тексті звернення, зазначений законопроєкт суттєво збільшує податковий тиск на виробників, малий та середній бізнес, може призвести до погіршення бізнесового та інвестиційного клімату України, зростання рівня корупції, порушення прав і свобод людини. 
У ході засідання голова Енергодарської міської територіальної виборчої комісії Сергій Пінчук зачитав рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію Лабяк Наталії Іванівни, обраної в єдиному багатомандатному виборчому окрузі від Запорізької обласної організації політичної партії «Слуга народу» на  місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, депутатом Енергодарської міської ради.