Назад
Електронні петиції

Для дитячих будинків сімейного типу придбано два мікроавтобуси

Дата публікації: 18.05.2021
  15 травня до Енергодара прибули два новенькі пасажирські мікроавтобуси. Їх було придбано за бюджетні кошти спеціально для перевезення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу. 
Дитячий будинок сімейного типу – це сім’я, яка взяла на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. На сьогоднішній день в Енергодарі функціонують два будинки сімейного типу, у яких разом з рідними дітьми виховуються 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це - родина Булдакових, які виховують 10 дітей, та родина Джунь, де виховуються 8 дітей. 
Дитячий будинок Булдакових було створено у 2013 році. За цей час родина виховала 16 дітей, які не мали рідних батьків. Семеро з них вже отримали або отримують спеціальну професійну або вищу освіту та працевлаштовуються. Дорослі вихованці постійно відвідують дитячий будинок, підтримують з батьками-вихователями дружні стосунки та радяться з ними.
Другий ДБСТ з’явився у вересні 2020 року, коли батьки Марія та Сергій Джунь, які виховували трьох рідних та трьох прийомних дітей, прийняли рішення взяти на виховання ще чотирьох дітей, позбавлених батьківського піклування. Це рішення було підтримане на засіданні виконавчого комітету, після чого прийомній сім’ї було надано статус дитячого будинку сімейного типу. 
Потреба у придбанні транспорту для ДБСТ існувала давно. Родина Булдакових чекала на власний автомобіль 8 років. Адже транспорт для великої родини стане в корисній нагоді під час поїздок та подорожей. 
Протягом багатьох років у міській програмі з реалізації Конвенції ООН про права дитини заходами передбачалося придбання мінібуса, однак кошти на це з міського бюджету не виділялися. Але у грудні минулого року депутатами було прийнято нову міську програму «Діти. Сім’я. Енергодар» на наступні три роки. Серед її завдань - забезпечення ДБСТ транспортними засобами для перевезення дітей. 
Відповідно до законодавства, виконавчий комітет міської ради як орган, який прийняв рішення про створення ДБСТ, має право на передачу до дитячого будинку транспорту у користування. Виконавчим комітетом було проведено закупівлі та придбано дві одиниці транспорту загальною вартістю 2,4 млн грн. Обидва мікроавтобуси – 2020 року випуску, їх місткість – 9 посадочних місць. 
  Наразі вирішується питання щодо порядку прийому-передачі транспортних засобів у користування ДБСТ. Оскільки придбані автомобілі є комунальним майном і передаватимуться на правах оренди, родини зможуть користуватися ними тільки в той період, доки в них зростають і виховуються діти. Докладніше процедура передачі транспорту буде прописана у проєкті рішення міської ради, яке розглянуть та затвердять депутати відповідно до чинного законодавства.