Назад
Електронні петиції

Депутати міської ради мають намір нагородити квартирою шестикратну чемпіонку Світу Людмилу Бабак

Дата публікації: 08.10.2021


   Сьогодні, 8 жовтня, у культурно-діловому центрі атомної електростанції відбулася святкова та очікувана подія: привітання з блискучими результатами на чемпіонаті Світу з веслування на байдарках та каное, який нещодавно пройшов у Румунії,  приймали  вихованці спортивно-оздоровчого комплексу ЗАЕС Людмила Бабак, Денис Давидов та їх тренер Сергій Снежко. Урочисто вітали спортсменів, якими пишається не тільки Енергодар, а й вся Україна!
   Нагадаємо, що 30 вересня наша землячка Людмила Бабак стала золотою призеркою чемпіонату Світу на дистанції 3,4 км, а 2 жовтня вона здобула ще одну золоту медаль на дистанції 15,4 км. Таким чином сьогодні Людмила є шестиразовою чемпіонкою Світу та чотириразовою чемпіонкою Європи. Денис Давидов у напруженій боротьбі з лідерами перегонів став бронзовим призером чемпіонату Світу на довгій дистанції 26,2 км.    
    Враховуючи, що участь в цих змаганнях взяли 387 спортсменів з  34-х країн світу, такі результати просто вражають. В цілому ж збірна команда України посіла на чемпіонаті третє місце. Це кращий результат на змаганнях такого рівня. І Енергодар може особливо пишатися тим, що три з чотирьох медалей належать саме нашим землякам.
   Особисто привітати наших чемпіонів та їх наставника прийшли міський голова Дмитро Орлов, т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Дмитро Вербицький, колеги-спортсмени, представники всіх фракцій Енергодарської міської ради Анатолій Анохін (ПП «Нова Політика»), Жана Погоріла (Опозиційна платформа «За життя»), Марина Випирайло (ПП «Європейська солідарність»), Альона Вялова (ПП «За майбутнє»), Максим Дем’янюк (ПП «Слуга народу»).
  «Ви даєте особистий приклад і мотивуєте молодь не тільки Енергодара, а й інших міст країни займатися спортом та наполегливо йти до своєї мети, вести здоровий спосіб життя» - у своєму вітальному слові  сказав Дмитро Вербицький, який подякував спортсменам та тренеру за  колосальну працю та її результати. 
  В свою чергу міський голова зазначив: приємно чути, як на змаганнях такого рівня лунає Гімн України, та усвідомлювати, що в цьому заслуга енергодарців. 
«Це говорить про те, що спорт в нашому місті займає лідерські позиції. Впевнений, що так буде й надалі. Сьогодні перш за все я хочу привітати тренера чемпіонів. Нагадаю, що нещодавно Сергію Степановичу було присвоєно звання «Почесний громадянин Енергодара». Ви дійсно гідні цього звання!» - підкреслив Дмитро Орлов. 22 жовтня на черговій сесії міської ради Заслужений тренер України Сергій Снежко особисто отримає  цю відзнаку від депутатів Енергодарської міської ради.
  Дмитро Олегович також підкреслив, що ми пишаємося всіма нашими талановитими спортсменами Енергодара. Але сьогодні Людмила Бабак – єдина в місті шестиразова чемпіонка Світу. І це заслуговує не лише поваги, а й гідного заохочення від міської влади. Тому за ініціативи постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, спорту та молоді, після  погодження зі всіма фракціями було прийнято рішення щодо внесення змін до Програми розвитку спорту. Перш за все, мова йде про формування преміювального фонду для подальшого заохочення чемпіонів світового рівня.
  І першою, хто отримає гідну премію, стане саме Людмила Бабак. Як повідомила голова постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, спорту та молоді депутатка Жанна Погоріла, 6 жовтня на засіданні комісії було одноголосно прийнято рішення щодо виділення шестикратній чемпіонці Світу та чотириразовій чемпіонці Європи Людмилі Бабак грошової допомоги у розмірі 600 тисяч гривень на придбання житла. 
Це питання буде винесене на сесію міської ради найближчим часом. Але вже зараз представники різних фракцій демонструють готовність започаткувати в Енергодарі славну традицію, яка не словом, а ділом покаже, що місто поважає та цінує світових чемпіонів. 
 Людмила і Денис,  їхній тренер подякували міську владу, адміністрацію і профспілку ЗАЕС за всебічну підтримку спортсменів. Адже без цього, якою б талановитою не була людина, у великому спорті важко досягати результатів. Подякували вони і близьким людям, і всім енергодарцям, які завзято вболівали за них під час цих змагань.
 На завершення зустрічі чемпіони відповіли на питання журналістів та поділилися особистими враженнями від змагань.