Назад
Електронні петиції

Через зростання кількості випадків COVID в Енергодарі готуються до введення додаткових обмежувальних заходів

Дата публікації: 18.03.2021
   18 березня у виконавчому комітеті відбулася чергова робоча нарада з керівниками комунальних медичних закладів.  
В Енергодарі, як і по всій Україні, останнім часом відзначено стрімке зростання кількості нових випадків захворюваності на COVID-19. За останню добу в Україні зафіксовано 15053 нові випадки хвороби, з них 428 – у Запорізькій області. В Енергодарі протягом тижня коронавірус підтверджено у 33 осіб. Госпіталізовано до СМСЧ за тиждень 7 осіб, 2 енергодарця померли від ускладнень хвороби. Через це зростає і завантаженість ліжок в СМСЧ. Зараз всіх пацієнтів з підтвердженим діагнозом або з підозрою на COVID госпіталізують до окремих боксів в інфекційному відділенні, де створені умови для їх лікування. У разі подальшого збільшення кількості госпіталізованих медики готові до розгортання на базі терапевтичного відділення «ковідного» шпиталю, за прикладом минулого року. 
Лікарями Центру первинної медико-санітарної допомоги також відзначено приріст рівня захворюваності на ГРВІ серед дорослого населення. У зв’язку з цим збільшилася кількість тестувань на виявлення коронавірусу, а відповідно – і кількість позитивних результатів. 
На сьогодні від COVID-19 лікуються двоє працівників ЦПМСД. Серед персоналу СМСЧ випадків захворювання на даний час немає. 
З 11 березня в Енергодарі стартував перший етап вакцинації від коронавірусу. Щеплення вакциною Oxford/AstraZeneca організовано на базі ЦПМСД. На даний час провакциновано 30 осіб – працівників медичних закладів міста. Всього щеплено 2137 жителів Запорізької області. 
Для формування черги на вакцинацію ЦПМСД направлено листи на підприємства та організації стратегічного значення – Запорізьку АЕС, Запорізьку ТЕС, управління освіти, поліцію, ДПРЧ та УПСЗН, із пропозицією надати списки працівників, які мають бажання вакцинуватися. Крім того, особи, які внесені до черги, можуть бути вакциновані залишковими дозами вакцини. Ознайомитися з детальною інформацію щодо запису до списку очікування на вакцинацію можна за посиланням: http://energodar.cpmsd.org.ua/news/1616063254/.
У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації та з метою протидії розповсюдженню хвороби найближчим часом планується проведення міського штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, в ході якого буде розглянуто доцільність введення на території міста додаткових обмежувальних заходів. 
У ході наради обговорено стан роботи з підготовки пропозицій для укладання договорів з НСЗУ на фінансування за програмою медичних гарантій. Центром первинної медико-санітарної допомоги подано заявки на 3 пакети послуг, СМСЧ – на 12, в тому числі, на надання послуг гемодіалізу. Завершити роботу з підготовки пропозицій планується вже до кінця поточного тижня.
Як повідомила директор ЦПМСД Галина Ганжа, з понеділка 22 березня черговий кабінет для дорослих працюватиме у приміщенні дитячого відділення (вхід - з боку вулиці Лісової). Години роботи: пн-пт - 08.00-20.00, сб, вс, святкові дні - 08.00-16.00. Черговий кабінет для дітей, як і раніше, знаходиться на першому поверсі дитячої поліклініки (каб. 102).  З 22 березня, по понеділках та вівторках в дитячому черговому кабінеті прийом будуть вести два лікаря-педіатра замість одного.