Назад
Електронні петиції

Через бойкотування керівництвом ДЗ "СМСЧ №1" передачі медико-санітарної частини Енергодар позбувся ряду пільг та підтримки з держбюджету

Дата публікації: 22.11.2018

    В Енергодарі продовжується робота щодо передачі головного медичного закладу міста - ДЗ «СМСЧ №1» - до комунальної власності міста. 
   Основним документом, який дозволив продовжити процес реформування медико-санітарної частини, стало розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 року №638-р про передачу цілісного майнового комплексу ДЗ “Спеціалізована медико-санітарна частина №1” МОЗ України” у власність територіальної громади Енергодара. 
   З метою забезпечення умов виконання даного розпорядження КМУ рішенням міської ради від 02.10.2018 №27 створено комунальне некомерційне підприємство «Спеціалізована медико-санітарна частина» та  надано згоду на прийняття до комунально власності майнового комплексу ДЗ «СМСЧ №1». Новостворене підприємство 5 листопада 2018 року зареєстровано як юридична особа. Саме на його базі планується організувати роботу реформованого закладу, що надаватиме послуги вторинного рівня і до якого шляхом приєднання перейдуть працівники  ДЗ «СМСЧ №1».
   Рішенням виконавчого комітету було створено комісію з прийому-передачі комунального майна у власність територіальної громади. Завдання комісії — перевірити технічний стан майнового комплексу, обладнання, всієї господарської частини, яка буде передаватися до комунальної власності громади міста.
   Через те, що роботу з реформування СМСЧ було суттєво затримано через саботування керівництва медико-санітарної частини, Енергодар був позбавлений багатьох пільг, які надавалися іншим громадам при реформуванні медичних закладів. У зв’язку з цим для організації належної роботи головного медичного закладу міста необхідно провести ряд заходів. Зокрема, після отримання акту прийому-передачі  до комунальної власності, його необхідно буде винести на розгляд виконавчого комітету. У 2019 році буде розпочато роботу щодо отримання ліцензій для надання медичних послуг, переведення спеціалістів з однієї організації в іншу, передачі на облік всіх зобов’язань медичного характеру. Спільно з медичними працівниками необхідно буде визначитися із кількістю необхідного обладнання, майна, палат, ліжко-місць для відділень та ряд інших проблемних питань.
   Протягом 2019 року необхідно здійснити увесь комплекс робіт для забезпечення умов переходу вторинної ланки медичної допомоги на оплату за договорами, так як з 1 січня 2020 року медична субвенція з державного бюджету на утримання цих закладів не передбачена. 
   Для того, аби з 1 січня 2019 року отримати фінансування первинної медичної ланки, зокрема, на оплату послуг за договорами-деклараціями з лікарями КНП «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги», до кінця поточного року Центру необхідно укласти договір з Національною агенцією здоров’я.