Назад
Електронні петиції

Виплату боргів КП «Тепловодоканал» буде відтерміновано. Відповідне рішення ухвалила Наглядова рада КП

Дата публікації: 22.11.2021
  22 листопада у виконавчому комітеті міської ради відбулося чергове засідання Наглядової ради при КП «Тепловодоканал».
  Одне з питань, розглянутих на засіданні, стосувалося погодження укладання з ДП НАЕК «Енергоатом» в особі Запорізької АЕС мирових угод на 57,9 млн грн. Саме цю суму складає заборгованість збанкрутілого КП «Підприємство комунальної власності», яку судовим рішенням переведено на діючий КП «Тепловодоканал». Така сума для підприємства на сьогодні є непідйомною. Тому в процесі перемовин з НАЕК та ЗАЕС було досягнуто домовленості щодо відтермінування погашення цієї заборгованості на три роки. У подальшому це рішення планується закріпити юридично шляхом укладення мирових угод. 
Рішенням Наглядової ради погоджено зміни до договору надання поворотної фінансової допомоги ТВК на суму 16,7 млн грн. Ці кошти були виділені підприємству з міського бюджету на поворотній основі для погашення боргів перед постачальниками. Як зазначив директор КП Олександр Кир’яненко, наразі підприємство не має можливості здійснити розрахунки за цим договором. Окрім багатомільйонних боргів, що залишилися у «спадок», «Тепловодоканал» має дебіторську заборгованість: споживачі заборгували КП 30 мільйонів гривень. Стягнення цих коштів могло б допомогти ТВК розрахуватися з боргами. Однак через мораторій на відключення комунальних послуг на територіях, де встановлено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки, провадити таку діяльність стосовно боржників підприємство поки що не в змозі. Зараз ТВК працює виключно в судовому порядку, передбаченому законодавством. 
Слід також зазначити, що вже з листопада розпочнеться нарахування населенню за спожите тепло та гаряче водопостачання за новими тарифами. З 1 січня 2022 року набудуть чинності нові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення. Нагадаємо, з метою приведення тарифів до економічно обрунтованих показників, цього року КП «ТВК» були підготовлені нові розрахунки з урахуванням змін вартості всіх складових. 
За результатами розгляду питання члени ради погодили зміни до договору щодо перенесення термінів повернення позики до бюджету міста на 2022 рік. Водночас керівництву КП «ТВК» доручено активізувати роз’яснювальну роботу з населенням щодо своєчасної оплати послуг та погашення наявної заборгованості.  
На розгляд ради також були винесені питання щодо придбання транспорту для ТВК. На сьогодні всі транспортні засоби, якими користувалося КП на умовах договорів позички з ПКВ, заарештовано, вилучено та реалізовано виконавчою службою в рахунок заборгованості. У зв’язку з цим «Тепловодоканал» планує звернутися до міської ради з пропозицією надати дозвіл на придбання нової техніки, яка буде використовуватися при усуненні аварійних ситуацій, перевезенні оперативного персоналу, для забезпечення належної роботи підприємства. 
Також Наглядова рада погодила питання щодо укладання договору на закупівлю для ТВК багатофункціонального екскаватора-навантажувача. Машина з навісним обладнанням може використовуватися при виконанні земельних робіт, усуненні поривів на мережах, має додаткові функції видалення коріння зелених насаджень та відновлення бетонного покриття. На закупівлю екскаватора міською радою було виділено 3,5 млн грн. На сьогодні вже проведений аукціон, поставка техніки очікується на початку грудня.