Назад
Електронні петиції

На Українській, 6 встановлять пандус біля під’їзду, наступним кроком стане облаштування відкидної конструкції всередині

Дата публікації: 26.10.2021
 
  У понеділок, 25 жовтня, перший заступник міського голови Іван Самойдюк провів «пряму лінію», у ході якої надав відповіді на запитання громадян.
  Одне з них стосувалося встановлення пандусу у четвертому під’їзді будинку №6 на вулиці Українській. Тут проживає 37-річний чоловік, особа з  інвалідністю з дитинства. У липні поточного року за цією адресою було проведено комісійне обстеження та визначено можливі варіанти облаштування пандусу. Тоді більшість сусідів не підтримали таке рішення та навіть підготували колективне звернення до міської влади проти встановлення пандусу. 
Після численних та тривалих обговорень було вирішено, що у під’їзді мають бути створені належні комфортні умови для доступу та пересування осіб з інвалідністю, як того вимагає законодавство. Відповідне завдання було внесено до міського Детального плану облаштування об'єктів безперешкодним доступом для людей з інвалідністю та маломобільних груп на 2021 рік. У зв’язку з тим, що у під’їзді замало місця для встановлення стандартного пандусу, розглядається можливість облаштувати відкидну конструкцію, що є більш компактною та зручною у користуванні. Розробкою проєкту щодо встановлення пандусу займається управління комунальної власності міської ради.  Весь цикл робіт, від безпосередньо проекту до його реалізації, потребуватиме часу. Зі свого боку фахівці, в рамках діючого законодавства,  максимально прискорюватимуть цей процес.
Значно швидше за цією ж адресою вирішується питання щодо встановлення пандусу (безпосередньо при вході до зазначеного під’їзду). Сьогодні було проведено виїзне комісійне обстеження, за результатами якого КП «ЦД «Промінь» доручено провести відповідні роботи у найкоротші терміни. Вже найближчим часом комунальники розпочнуть роботи з монтажу.  
Також комісією було проведено обстеження у 4 під’їзді будинку №19 на вул. Українській на предмет встановлення пандусу. На першому поверсі було виявлено самовільно збудоване підсобне приміщення, яке заважатиме встановленню стаціонарного пандусу відповідно до будівельних норм. Оскільки будинок знаходиться в управлінні ОСББ, виконавчим комітетом було підготовлено листа на ім’я голови об’єднання з проханням демонтувати приміщення та створити умови для облаштування пандусу. 
У ході комісійного обстеження було проведено огляд ще близько 25 об’єктів та житлових будинків, які потребують створення належних умов для доступності осіб з інвалідністю. Всі зазначені адреси включені до Детального плану облаштування об'єктів житлового, громадського та іншого призначення безперешкодним доступом для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.