Назад
Електронні петиції

Підприємці Енергодара зможуть отримати одноразову соціальну допомогу

Дата публікації: 29.04.2021

    28 квітня за ініціативи міського голови Дмитра Орлова після тривалої перерви відбулося засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

    Нагальне питання порядку денного стосувалося місцевих стимулів підприємницької діяльності через  обмеження, які вводяться постановами Кабінету Міністрів України у зв’язку з карантинними заходами.

   На початку квітня набрав чинності Закон України «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідеміологічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Відповідно до цього Закону Кабінетом Міністрів України прийнято дві Постанови №328 та №329. Згідно з цими нормативними документами органам місцевого самоврядування надається право додатково до державної допомоги виплачувати допомогу підприємцям за рахунок коштів місцевого бюджету. При визначенні порядку та суми виплати підприємцям органи місцевого самоврядування повинні користуватися цим Законом. Найближчим часом планується винести на розгляд міської ради внесення змін до міської програми підтримки малого та середнього бізнесу, де визначити, що за рахунок місцевого бюджету може сплачуватися ця допомога.

    Фізична особа-підприємець або найманий працівник, у якого в реєстрації код діяльності відповідає переліку, наведеному у Постанові Кабміну, має право звернутися за отриманням зазначеної допомоги. Для цього необхідно через портал державних послуг «Дія» в установленому порядку подати заяву. При цьому для отримання допомоги з міського бюджету повторно звертатися та реєструватися на порталі не потрібно, оскільки Мінцифри передає в органи місцевого самоврядування список осіб, які проживають на території Енергодара та подали заяву. На підставі цього переліку здійснюється виплата одноразової допомоги з міського бюджету.

     Розмір грошової виплати з державного бюджету становить 8 тисяч гривень, а виплати з міського бюджету планується проводити у розмірі 6 тисяч гривень.

     «Ми одне з перших міст в області, яке виходить з конкретними цифрами щодо виплати допомоги підприємцям», - наголосив Дмитро Орлов.

     Начальниця управління економіки Олена Овчатова зазначила, що кожний ФОП чи найманий працівник повинен особисто звернутися для надання допомоги, а також відкрити рахунок у банку.

    Наприкінці засідання міський голова подякував підприємцям, які долучилися до загальноміської акції «День довкілля» та навели лад на своїх територіях. У відповідь підприємці висловили сподівання, що зустрічі у подібному форматі знову стануть регулярними та проходитимуть, як і раніше, у останню середу кожного місяця.