Назад
Електронні петиції

День Збройних Сил України

Дата публікації: 29.11.2018

Історія та традиції святкування Збройних Сил України

    День Збройних Сил України – одне з найважливіших свят в країні. Воно з'явилося ще в 1993 році, майже відразу після прийняття Україною незалежності. І після того, День Збройних Сил України щорічно відзначають 6 грудня.

    Після анексії Росією Криму та з початком війни на Донбасі довіра українців до ЗСУ неабияк зросла, та й сама армія перетворилась на потужну військову структуру, яка здатна захистити своїх громадян.

Історія свята

    Дата Дня Збройних Сил України приурочена до дуже важливої події в історії нашої країни. Після проголошення незалежності України почалася підготовка нормативно-правової бази для створення національних збройних сил. Саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада затвердила два значущих закони «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України». І через два роки, саме 6 грудня було прийнято рішення відзначати День Збройних Сил України.

    Зазвичай День Збройних Сил України відзначають усі війська країни: сухопутні, повітряні та військово-морські. У різні роки президентами були засновані професійні свята для кожного з цих родів військ (День Сухопутних військ, День авіації, День ВМФ), але «День Збройних Сил України» має особливе значення, бо в цей день скріплюється бойове братерство між усіма військовослужбовцями України.

    У 2016 році у ЗСУ були сформовані сили спеціальних операцій, зосереджені на «гібридній війні». Зокрема, на рейдах і сучасних бойових діях, розвідінформації поза лінією фронту, ООС тощо.

    З 2014 року чисельність ЗСУ почали збільшувати. На початку конфлікту на Сході українська армія складалася з 184 тисяч людей. У 2014 році армія стала контрактною, а призов залишився лише у внутрішні війська. На початок лютого 2018 року чисельність ЗСУ сягнула 255 тисяч осіб. Крім цього, солдати беруть участь у міжнародних військових операціях, зокрема під егідою ООН.

Традиції свята

    6 грудня, незважаючи на всю важливість, не є офіційним вихідним днем. Зазвичай у День Збройних Сил України проходить чимало урочистих заходів, які повинні показати військовим, наскільки вони цінні для країни. За традицією, службовців ЗСУ щорічно вітає Президент. Також, 6 грудня покладають квіти до могили Невідомого солдата, проходить божественна літургія. Крім цього, в День Збройних Сил України проходить чимало виставок та інших інформаційних заходів.