Назад
Електронні петиції

ІНФОРМАЦІЯ щодо отримання субсидій мешканцями ОСББ\ЖБК

Дата публікації: 12.02.2019

Управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради надає інформацію щодо нарахування пільг та субсидії для мешканців житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (житлово-будівельників кооперативи).

З 1 січня 2019 року у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2018 року № 606 припиняється надання для ОСББ/ЖБК пільг та субсидій для відшкодування внесків на утримання будинків. Натомість наберуть чинності встановлені державні соціальні стандарти у сфері житлово-комунального обслуговування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409, згідно з якими пільги та субсидії для ОСББ будуть надаватися на житлову послугу - управління багатоквартирним будинком.

З метою забезпечення соціального захисту населення, ОСББ/ЖБК, які наразі використовують для розрахунків з мешканцями відповідних будинків внески на утримання будинку і прибудинкової території, мають забезпечити їх перегляд (визначивши внески на управління багатоквартирним будинком) враховуючи вимоги законодавства та нормативно-правової бази згідно з вимогами Закону України від 14.05.2015 № 417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Прийняття рішень про встановлення внесків на управління багатоквартирним будинком здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

 

         Враховуючи вищезазначене, керівникам ОСББ необхідно надати до управління праці та соціального захисту населення відповідний перелік документів  для укладання договору з нарахування пільг та субсидій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (житлово-будівельників кооперативи):

1. Оригінал та завірену копію реєстрація ОСББ\ЖБК;

2. Оригінали та завірені копії протоколів засідання об’єднання співвласників багатоквартирного будинку  або типовий договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком;

3. Оригінал розмірів внесків з управління багатоквартирним будинком (на офіційному бланку у 3-х примірниках);

4. Оригінали та завірені копії ухваленого рішення про створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (житлово-будівельників кооперативи) та рішення Енергодарської міської ради «Про передачу на баланс об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»;

5. Оригінал та завірену копію статуту.

6. Банківські  реквізити.