Назад
Електронні петиції

Переваги виплати пенсій через банківські установи

Дата публікації: 16.02.2021

Виплата пенсій через банківські установи має ряд переваг, як для пенсіонерів, так і для пенсійної системи в цілому, а саме:

  • зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування. Тобто, виплата пенсій через банки значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги, спрощує облік і контроль їх руху та зменшує витрати Фонду;
  • пенсіонер, відкривши пенсійний рахунок, може одержати пенсію в будь-який зручний для нього час у відділенні банку або через банкомат;
  • зняти з поточного пенсійного рахунку, як усю зараховану суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нараховуватиме відповідні відсотки (таким чином, у кожного пенсіонера з’являється можливість одержати невеликий додатковий дохід);
  • надається можливість сплатити за комунальні послуги без комісії, розрахуватися карткою за товари тощо;
  • у разі переїзду, від'їзду на лікування або відпочинок тепер не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою. Картковий рахунок дасть можливість отримати гроші через мережу банкоматів або в будь-якому відділенні уповноваженого банку на території України.

Здійснення виплати пенсій через банківські платіжні картки не тільки відкриває для літньої людини нові можливості щодо комплексного обслуговування, але й економить її вільний час: тепер не потрібно стояти в черзі в касі банку для отримання пенсій та грошової допомоги, можна скористатись мережею банкоматів.

Такою можливістю в м. Енергодарі на сьогодні користуються  91 % пенсіонерів.

Щороку відбір банків здійснює спеціальна конкурсна комісія, до складу якої залучено відповідальних працівників Міністерства фінансів, Міністерства праці та соціальної політики, Національного банку та Пенсійного фонду України. Конкурсна комісія комплексно розглядає показники фінансового стану банків, аналізує їх діяльність з виплати пенсій та грошової допомоги, додержання чинного законодавства та приймає рішення про подовження або припинення співпраці з кожним окремим банком щодо обслуговування поточних рахунків пенсіонерів. Надзвичайно важливим критерієм відбору є якість обслуговування пенсіонерів. Враховуються такі показники, як конкурентоспроможність банку-претендента, наявність розгалуженої системи відділень, належні для обслуговування відсотки за вкладами пенсіонерів, зручний режим роботи.

Пенсійний фонд захищає інтереси пенсіонерів, у тому числі і перед банками, які не забезпечують права своїх клієнтів пенсіонерів та порушують свої зобов’язання перед ними.

Для одержання пенсійної виплати через банківську установу, необхідно відкрити рахунок в банку і написати відповідну заяву у відділі обслуговування громадян Пенсійного фонду України, або ж заяву можна залишити у відділенні банку, і працівники банку передадуть її до відділу.

В будь-який час пенсіонер має право відмовитися від послуг одного банку і скористатися послугами іншого.

Відкриття і обслуговування пенсійних рахунків - безкоштовне.

На території м. Енергодара можна скористатися послугами наступних банківських установ: АТ «Ощадбанк», АТ “Райффайзен Банк Аваль”, АТ КБ “Приватбанк”, АТ АБ “Укргазбанк”, АТ “Перший Український Міжнародний банк”, АТ “АЛЬФА-БАНК”, АТ “МЕТАБАНК”.

 

 

Відділ обслуговування громадян №11(сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області