Назад
Електронні петиції

Електронні послуги Пенсійного фонду України

Дата публікації: 16.01.2021

Портал електронних послуг Пенсійного фонду України  (portal.pfu.gov.ua) – це швидкий, надійний і зручний спосіб отримання пенсійних послуг, корисний не лише для пенсіонерів, ай для застрахованих осіб та роботодавців.

Пенсійний фонд України працює над тим, щоб громадяни не витрачали час на звернення та черги, а отримували якісні послуги  дистанційно. Так запроваджено нові електронні послуги «Пенсійний калькулятор», «Електронна трудова книжка», «Автоматичне призначення пенсії» та мобільний застосунок «Пенсійний фонд».

«Пенсійний калькулятор» дозволяє самостійно розрахувати розмір майбутньої пенсії. Ця послуга надає можливість громадянам усвідомити, що пенсійне забезпечення, насамперед залежить від того, чи є вони застрахованими особами та чи сплачує роботодавець за них страхові внески.

На сьогодні кожен громадянин і страхувальник  через вебпортал електронних послуг Фонду може завантажити скановані копії паперової  трудової книжки і скористатись послугою «Електронна трудова книжка». Сервіс дозволяє усунути можливі негативні наслідки втрати паперової трудової книжки, її фізичного пошкодження, та ризики фальсифікації і внесення недостовірних відомостей. Після завантаження на вебпортал сканованих копій трудової книжки, при досягненні пенсійного віку, пенсію буде призначено автоматично.

Сервіс «Автоматичне призначення пенсії» дозволяє користувачу, який не є пенсіонером авторизуватися на вебпорталі за допомогою КЕП заповнити атрибути анкети-заяви та надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних. За результатами опрацювання анкети-заяви користувач отримає повідомлення про призначення пенсії, її розмір та дату вплати. При цьому немає необхідності  додатково звертатись  та особисто відвідувати органи  Пенсійного фонду.  

Значно спростить взаємодію з Фондом мобільний застосунок «Пенсійний фонд», за допомогою якого можна отримати весь спектр електронних послуг з мобільних пристроїв (телефон, планшет), з використанням кваліфікованого електронного підпису, BankID або попередньої реєстрації на вебпорталі електронних послуг Фонду.