Назад
Електронні петиції

ЕНЕРГОДАР ЗАРУЧИВСЯ ПІДТРИМКОЮ АСОЦІАЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ У ВИРІШЕННІ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ РОЗВИТКУ МІСТА

Дата публікації: 25.02.2021

#EUKраїна #ЦеЄвроінтеграція 

11 лютого міський голова Дмитро Орлов та його заступник Іван Самойдюк зустрілися з виконавчим директором Запорізького  регіонального відділення Асоціації міст України Олексієм Бєліковим. Метою зустрічі було обговорення нагальних проблем Енергодарської громади та спільний пошук шляхів їх вирішення.
Асоціація міст України – це всеукраїнська організація органів місцевого самоврядування,  мета якої – захист інтересів громад, сприяння у вирішенні їх проблем, налагодження діалогу з органами державної влади. Робота регіональних відділень спрямована на підтримку громад у вирішенні проблем територій. 
Енергодар є членом АМУ з 2000 року. Рішенням міської ради від 10 лютого міському голові Дмитру Орлову делеговано повноваження представляти інтереси Енергодарської міської ради в Асоціації. 
Міський голова озвучив ряд основних проблемних питань загальноміського значення, розв’язання яких потребує втручання обласної влади. На першому місці – гостра потреба у виділенні земель під розширення міського кладовища. На даний час триває робота в напрямку інвентаризації, визначення права власності та відведення передбаченої під цвинтар земельної ділянки. Дане питання потребує врегулювання на центральному рівні, адже  мова йде про зміни меж заказника «Водянські кучугури». Готовність надати необхідну допомогу у прискоренні вирішення питання гарантував голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час робочої зустрічі з Дмитром Орловим у січні поточного року. Найближчим часом питання відведення землі під кладовище планується винести на розгляд обласної містобудівної ради. Міський голова закликав регіональне відділення АМУ посприяти у якнайшвидшому позитивному вирішення цього соціально значущого для громади питання. 
Ще одна з озвучених проблем стосувалася забезпечення належної логістики міста. Це, зокрема, необхідність проведення ремонту доріг регіонального та державного значення. Крім того, актуальним залишається питання транспортного сполучення з іншими населеними пунктами. На даний час міським головою ініційовано питання щодо можливості відновлення руху приміського потягу «Енергодар-Запоріжжя». Залізничний транспорт не курсує з березня минулого року. Причиною цього став не тільки загальнодержавний карантин, але й нерентабельність перевезень. Міською владою спільно з керівництвом регіональної філії «Укрзалізниці» опрацьовується питання щодо умов відновлення руху приміського поїзду. Крім того, розглядається можливість залучення співфінансування для відшкодування витрат перевізнику від інших громад, на території яких потяг робить зупинки. 
  Також обговорено можливість надання підтримки від АМУ щодо реалізації масштабного проєкту - будівництва автомобільно-залізничного мосту довжиною 4,5 км через Каховське водосховище. Ця проєктна пропозиція передбачена не тільки у стратегіях розвитку міста та області, але й у Генеральній схемі планування розвитку України. Нею передбачено будівництво автодороги національного значення та залізниці, які з’єднають Запорізьку та Дніпропетровську область, нині розділені водоймою. Проєкт має не тільки регіональне, але й загальнодержавне значення, адже він дозволить сполучити південні і центральні регіони України, розвантаживши існуючі автошляхи. Крім того, новий міст може стати додатковим евакуаційним шляхом. Рівень вирішення даного питання потребує втручання центральної влади. 
На завершення зустрічі Олексій Бєліков підтвердив готовність регіонального відділення АМУ надавати всю необхідну підтримку Енергодарській громаді в межах своєї компетенції у вирішенні проблемних питань та лобіюванні інтересів на рівні області.