Електронні петиції

Підприємець зареєструвався платником єдиного податку 2-ї групи. На що звернути увагу при звітуванні?

Дата публікації: 26.11.2019

Зареєстровані в установленому порядку підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для 2-ї групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Тобто, новостворена фізична особа – підприємець є платником єдиного податку не з дати державної реєстрації, а  з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася така державна реєстрація.

Доходи, отримані у якості платника єдиного податку, включаються до податкової декларації платника єдиного податку (форма затверджена наказом МФУ від 17.03.17 №369), яка подається у строки, встановлені для річного податкового періоду, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.

Але, у період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування підприємець перебуває на загальній системі оподаткування, і як наслідок, доходи, отримані новоствореною особою у цей період, оподатковуються на загальних підставах.

Отже, новостворений підприємець за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування 2-ї групи (коли він перебуває на загальній системі оподаткування), подає квартальну податкову декларацію про майновий стан і доходи протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Сума податкового зобов’язання, зазначена у такій декларації, сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім граничним днем, визначеним для її подання.

Зазначена норма передбачена п.п. 49.18.5 ст. 49, п. 177.5 ст. 177, п.п. 298.1.2  ст. 298 Податкового кодексу України.