Назад
Електронні петиції

Легалізація праці: у Запоріжжі розроблено паспорт неформальної зайнятості

Дата публікації: 16.01.2021

У Запоріжжі відбулося засідання робочої групи з питань протидії незадекларованій праці. Участь у заході взяли представники Головного управління Держпраці у Запорізькій області, Головного управління ДПС у Запорізькій області, ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області, ГУ Національної поліції в Запорізькій області, Запорізької обласної ради профспілок, ЗОСППР "Потенціал".

Предметом обговорення став паспорт неформальної зайнятості регіону, який розроблений на основі аналізу статистичної інформації органів влади. Цей документ дозволяє вивчати ситуацію із неофіційним працевлаштуванням запоріжців та вживати конкретні заходи щодо детінізації ринку труда.

Крім того, сторони долучились до розгляду проекту плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці на поточний рік. Він передбачає проведення органами Держпраці, податкової служби, Пенсійного фонду та Нацполіції інформаційно-роз'яснювальної та рейдової роботи серед роботодавців у різних галузях.

Зусилля фахівців відомств будуть спрямовані на контроль за додержанням підприємствами і підприємцями трудового і податкового законодавства, виявлення і офіційне оформлення співробітників, протидію виплатам заробітних плат "у конвертах".

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області