Назад
Електронні петиції

Громадська "експертиза" податкових новацій

Дата публікації: 16.12.2020

Громадська рада при Головному управлінні ДПС у Запорізькій області провела чергове засідання, участь у якому взяли керівник податкової служби регіону Роман Афонов і заступник начальника Руслан Рачинський.

Предмет обговорення стосувався змін податкового законодавства, що вже почали діяти або набувають чинності найближчим часом. Особлива увага була приділена питанню запровадження РРО. Роман Афонов звернув увагу представників профільних громадських об’єднань на зміни у етапах запровадження РРО для різних груп підприємців та переліку ризикових видів діяльності. Також керівник податкової служби області наголосив на важливості РРО як інструменту детінізації економіки та забезпечення захисту споживачів. Окремо він зупинився на перевагах та можливостях програмних РРО.

Також члени Громадської ради розглянули складні питання, пов’язані зі сплатою єдиного внеску. Заступник начальника ГУ ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський окреслив законодавчу базу, яка регулює адміністрування внеску та вкотре звернув увагу присутніх на зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску", відповідно до яких з грудня 2017 року фізичні особи-підприємці мали сплачувати єдиний внесок, незалежно від того, чи отримують вони дохід від здійснення підприємницької діяльності. В іншому випадку накопичувався борг та штрафні санкції.

Крім того, було акцентовано увагу на нещодавніх змінах у податковому законодавстві, що стосуються сплати єдиного внеску. Зокрема, йшлося про підписаний Президентом Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2". В якому з-поміж іншого передбачено продовження терміну списання заборгованості з ЄВ фізичним особам-підприємцям (крім платників єдиного податку), які не здійснюють підприємницьку діяльність, за умови, якщо вони не отримували дохід від своєї діяльності.

Наприкінці засідання члени Громадської ради обговорили нагальні питання та визначилися з порядком денним наступних зустрічей.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області