Електронні петиції

В Енергодарі відбулись тренування

Дата публікації: 29.10.2018

26 червня на території міст Енергодар та Запоріжжя, а також Кам'янсько-Дніпровського, Великобілозерського, Веселівського, Василівського, Михайлівського, Запорізького районів області пролунали електросирени та гучномовці. Таким чином було оголошено про початок тренувань органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на ВП «Запорізька АЕС». Керівником тренувань виступав заступник голови Запорізької облдержадміністрації  Віктор Скобліков. Також участь у тренуванні взяли представники ДСНС України на чолі з заступником начальника управління Геннадієм Долбіковим.

Теоретична частина тренування проходила у конферец залі  Енергодарської міської ради. Членів комісії ознайомили з основними документами та алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на ВП ЗАЕС, після перешли до практичного відпрацювання. За тактичним задумом, при проведенні планового технічного обслуговування систем безпеки виникла позаштатна ситуація, яка розвинулась з «Аварійної готовності» до «Комунальної аварії». Зона можливого небезпечного радіаційного забруднення в такому випадку становить 1750 квадратних кілометри. До 50-кілометрової зони входять 69 населених пунктів, загальна чисельність населення яких складає 278,631 тис. чоловік.

Першочерговими діями стали оповіщення органів управління та населення у 50 км зоні, проведення збору регіональної, районних та міських  комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, робота  районних та міських комісій з питань евакуації та прийому населення, спецслужб цивільного захисту ЗОДА, в тому числі підрозділів Головного управління ДСНС у Запорізькій області.

Під час відпрацювання організовано роботу збірного пункту евакуації №7, що розташований на базі ЗОШ№7 та проведено евакуацію хворих з інфекційного відділення «СМСЧ-1». У пункті евакуації проводили реєстрацію населення, видачу їм засобів індивідуального захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду. Були створені усі умови для життєзабезпечення тимчасового розміщення людей, в тому числі осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. На місці також працював мобільний консультаційний пункт Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, де людей ознайомлювали з діями в умовах надзвичайної ситуації.

Після реєстрації, людей комплектували в групи, численністю до 30 осіб,  саджали в автобуси та відправляли до залізничної станції. Попередньо по дорозі було здійснено пилеподавлення за допомогою водовозу. Водночас, організована робота пункту посадки людей на залізничний транспорт з відправленням їх до проміжного пункту евакуації, у місто Василівка.

Вже при в’їзді до Василівці організовано роботу КПП, поста регулювання руху на межі 50 км зони. Проводилась реєстрація та облік населення, яке прибувало, з подальшим дозиметричним контролем та санітарною обробкою. За задумом тренувань, з Енергодару доставлено двох умовно постраждалих. Каретами швидкої допомоги їх направлено до найближчої лікарні. Також на тренуваннях був задіяний гелікоптер з метою здійснення повітряної радіаційної розвідки з пошуково-рятувальними силами.

На місці працювали пости радіаційно-хімічної служби та структурний підрозділ ДП «Мобільний рятувальний центр» - Аварійно-рятувальний загін, який базується в Обухівському районі Київської області. Взагалі, структура загону складається з 4 взводів: взвод хімічного захисту та розвідки, пошуково-рятувальний взвод (кінологи) та 4 аварійно-рятувальних взводи. Як зазначив командир аварійно-рятувального загону ДП МРЦ Сергій Северенчук: «Сьогодні на проміжному пункті евакуації у Василівському районі працюють 20 співробітників взводу хімічного захисту та розвідки. Вони проводять цілий комплекс робіт – сортування, санітарна обробка, помивка та контрольний замір».

Підведення підсумків тренувань відбулось у приміщені Запорізької облдержадміністрації. Під час наради було наголошено, що усі навчальні цілі тренування досягнуті.  «Хотілося б з гарного боку виділити пункт прийому у Запоріжжі, всі спрацювали злагоджено та оперативно, інші райони повинні врахувати недоліки. Також дякуємо Головному управлінню ДСНС України у Запорізькій області та Департаменту з питань цивільного захисту населення ЗОДА за роботу» - зазначив заступник голови Запорізької облдержадміністрації  Віктор Скобліков.

 

 

1-ДПРЗ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області