Назад
Електронні петиції

Свято мужніх та справжніх – День рятівника

Дата публікації: 17.09.2020

«Не той мужній, хто лізе на небезпеку, не почуваючи страху,

а той, хто може придушити найдужчий страх і думати про небезпеку, не скоряючись страху»

Константин Ушинський

 

Впродовж цього року, ми всі живимо та працюємо в складних умовах боротьби з вірусом, який вплинув на усі сфери буденного життя. Багатьох він змусив переглянути цінності, змінити своє ставлення до світу та до себе, але дещо залишається незмінне – це люди та їх відданість відповідальній справі. Лікарі та аптекарі, вчителі та вихователі, наші військові, поліцейські та рятувальники – усі вони були і залишаються на передовій боротьби з COVID-19. Щодня кожен з них невпинно наполягає на дотримані карантинних заходів та правил безпеки життєдіяльності, адже виконавши прості дії ми убережемо себе та навколишніх людей від небезпеки.

«Українські рятувальники», ті про кого, сьогодні хотілось би пригадати в першу чергу, тому як, 17 вересня, вони відзначають своє професійне свято - «День рятівника». Ці , кремезні чоловіки (бо більшість населення, так уявляє сучасного рятувальника) та тендітні дівчата в формі, у цей день приймають привітання від близьких їм людей, отримують подяки від керівництва та повертаються на службу, адже у надзвичайних подій немає вихідних.

По Енергодару функціонує три пожежно-рятувальних підрозділів:  13 ДПРЧ - по охороні міста та ДПРЧ-31, ДПРЧ-36 – по охороні Запорізької АЕС, із загальною кількістю 235 чоловік особового складу. Щоденно на цілодобовому чергуванні несуть службу близько 35 рятувальників, корті щохвилини готові врятувати з вогню, води, сніжних заметів, надати допомогу людям, що потрапили в ДТП чи приборкати полум’я у лісі.

Кожен тривожний виїзд - це випробування сили духу і професіоналізму, а кожна ліквідована пожежа - це врятовані людські життя, збережені матеріальні та культурні цінності. За вісім місяців 2020 року енергодарські рятувальники здійснили 197 виїздів за сигналом «Тривога», під час яких ліквідовано 88 пожеж. Найбільша кількість пожеж виникла на відкритій території міста – 67 пожеж, у житловому секторі – 18 пожеж, транспорт горів 3 рази, на підконтрольному органам державного нагляду (контролю) у сферах пожежної та техногенної безпеки об’єкті – 1 пожежа. У 90% випадків причини цих пожеж обумовлені соціальним фактором та щоденною діяльністю людини, а саме: необережне поводження з вогнем,  пустощі дітей з вогнем, підпал, порушення правил пожежної безпеки при користуванні та експлуатації печей та димарів тощо. Якщо ж говорити про збитки, то пожежами нанесено прямого матеріального збитку на суму 957 тис. 80 гривень.

Вогнеборці Служби порятунку – це висококваліфіковані професіонали, самовіддані, сумлінні люди, які відповідально ставляться до своїх службових обов’язків. І для більшості пожежних це вже не просто професія, а сенс життя. Навіть у професійне свято вони не можуть дозволити собі відпочивати, адже завжди перебувають на варті безпеки громадян.

Скромні герої, які заслуговують на найщиріші слова вдячності за плідну та продуктивну працю. Бажаємо усім, хто присвятив своє життя професії «рятувальника», життєвої енергії, незборимої волі й стійкості духу, витримки і мужності у цій нелегкій справі.

 

 

13 ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області