Назад
Електронні петиції

Про метеорологічну ситуацію на території Запорізької області: очікується підвищення температурних показників взимку

Дата публікації: 22.10.2020

Осінь тривалий час тішила наш регіон літніми температурними показниками.  І метеорологічне літо в Запорізькій області  затрималось аж до 18 жовтня.

У  найближчі дні утримається тепла без суттєвих опадів погода. А сааме: вночі 5-10° тепла, вдень до 14-19° тепла, невеликі  дощі пройдуть вночі 25 жовтня, відбудеться незначне зниження температури. А більш відчутним зниження температури буде на наступному тижні. Середньодобова температура по області 28-29 жовтня складатиме 8º тепла.

В останні роки зима у нас завжди була м'яка, малосніжна, і така ж очікується і в цьому році. Для цього є всі підстави. Недарма у доповіді Всесвітньої метеорологічної організації стверджують: п’ятиріччя 2015-2019 – найтепліше в історії людства. Високу температуру мають океани, які дуже повільно охолоджуються, віддаючи своє тепло атмосферному повітрю. Зважте, не поверхневий шар океанів, а товща до 700 метрів. Атлантичний океан для Європи є тією грубкою, яка підігріває повітряні потоки, що проходять над європейською територією.

«Тому, температура кожного зимового місяця буде вищою від середніх багаторічних значень: у листопаді - грудні майже на 1о, а у січні – лютому на 2-3 градуси» - розповіла заступниця начальника Запорізького обласного центру гідрометеорології Тетяна Сорокіна.

Це орієнтовний прогноз на холодний період 2020-21рр, який надалі буде уточнюватись місячними, середньо- та  короткотерміновими прогнозами.

Найтеплішим виявився опалювальний сезон 2019-20рр. (всі місяці виявилися аномально теплими і одними з найтепліших за весь період спостережень) – середня температура за сезон була +4,9°. Перехід середньої добової температури через +8° у бік зниження відбувся на 2 тижні  пізніше середніх строків, перехід через +8° у бік підвищення -  на місяць раніше середніх строків. Таким чином, тривалість опалювального періоду склала 100-110 днів.

Також одним з найтепліших був опалювальний сезон 2006-2007рр.. (теплими  виявилися жовтень та лютий, аномально теплими – грудень та січень ( відхілення +3,0° та +6,8°) , близьким до норми – листопад) - середня температура за сезон була + 3,9°.

Найхолоднішим виявився опалювальний сезон 2002-2003рр. (аномально холодним був грудень (нижче за норму на 6,1° ), холодним – лютий та березень, близькими до норми – жовтень, теплими – листопад та січень) - середня температура за сезон була:   - 0,3°

 

ГУ ДСНС України у Запорізькій області