Назад
Електронні петиції

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Енергодарської міської ради VIII скликання до Верховної Ради України щодо забезпечення законодавчих змін для створення додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів

Дата публікації: 27.10.2021

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Енергодарської міської ради VIII скликання

до Верховної Ради України щодо забезпечення законодавчих змін для створення додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів

 

В Україні продовжується процес передачі повноважень із центру на місця. Реформа децентралізації відкриває для нас із вами нові можливості вирішувати більшість проблем місцевого значення без втручання влади району, області або чиновників із Києва.

Вперше за роки незалежності громади отримали реальні повноваження й ресурси, які раніше центральна влада зосереджувала в Києві, розподіляючи в ручному режимі й ділячи регіони України на «правильні» та «не правильні». Усе це в минулому, як і ті часи, коли потрібно було ходити по кабінетах чиновників із протягнутою рукою і випрошувати фінансування на найнеобхідніше.

Нинішня влада взяла на себе відповідальність і втілила в життя другий етап реформи децентралізації. Тепер в Україні функціонує 1469 громад, які є рушіями змін на місцях. Але для остаточного успіху реформи та втілення в життя масштабних, сміливих проектів, місцеві бюджети потребують стабільних, додаткових джерел надходжень.

Ми, депутати Енергодарської міської ради, впевнені, що наповнити місцеві бюджети додатковими ресурсами можна за рахунок:

-   прозорого адміністрування акцизу;

-   справедливого розподілу ПДФО в громади, де підприємства фактично ведуть свою діяльність, а не просто зареєстровані;

-   залучення до бюджетів громад коштів від приватизації, зокрема частини від продажу об’єктів державної власності, які розташовані на території громад;

-   передачі місцевим радам повноважень з адміністрування податку на нерухомість.

Тому звертаємося до Верховної Ради України із проханням забезпечити законодавчі зміни, які дозволять створити додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів.

Ми переконані, що закінчення реформи децентралізації відкриє можливість кожній громаді стати сильнішою, успішнішою та заможнішою, що дасть серйозний поштовх до розвитку всієї України.

 

 

Енергодарський міський голова                                           Дмитро ОРЛОВ

 

Звернення прийнято на пленарному

засіданні чотирнадцятої сесії

Енергодарської міської ради

22 жовтня 2021 року рішенням №41