Назад
Електронні петиції

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Енергодарської міської ради VIII скликання до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо необхідності збільшення фінансування медицини та підтримки медичних працівників в умовах епідемії COVID-19

Дата публікації: 27.10.2021

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Енергодарської міської ради VIII скликання

до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо необхідності збільшення фінансування медицини та підтримки медичних працівників в умовах епідемії COVID-19

 

Ми, депутати Енергодарської міської ради висловлюємо гостре занепокоєння з приводу важкої ситуації, у якій опинилась система охорони здоров’я в Україні в цілому, і в нашому місті зокрема.

Набирає сили чергова хвиля захворюваності на COVID-19. Щодня зростає кількість хворих. У багатьох недужих хвороба протікає дуже важко. За останні два тижні у нашому місті зафіксовано 1014 випадків захворювання на коронавірусну хворобу, з них 47 важких.

Стрімке погіршення епідемічної ситуації призводить до зростання навантаження на медичні заклади, лікарів та медичний персонал. Щоб захищати здоров’я і рятувати життя людей, медикам не вистачає обладнання, медикаментів, транспортних засобів.

Зростає розрив між фінансовими ресурсами, які передбачені за угодами медичних закладів із Національною службою здоров’я України (НСЗУ), та реальними витратами на лікування хворих. Як наслідок, знижується якість надання медичних послуг, зростають ризики закриття лікарень і скорочення персоналу.

Ще гірша ситуація склалася з вузькоспеціалізованими медичними закладами. Частина з них ще не встигла укласти угоди із НСЗУ, а частина – втратила значні обсяги фінансування через низькі тарифи та урізаний перелік медичних послуг, що надаються пацієнтам.

Кричущою проблемою є фактичне замороження програми модернізації багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. До цього часу не вирішена проблема оновлення матеріально-технічної бази лікарень, створення відділень екстреної медичної допомоги.

Це дуже несправедливо, що медики, які борються з епідемією, не шкодуючи своїх сил, здоров’я, а іноді й життя, змушені чекати, коли держава віддасть їм зароблені власною важкою працею гроші.

Медичним спеціалістам первинної ланки у поточному році ввели в обов’язки ведення коронавірусних пацієнтів, але без жодних додаткових доплат. А на первинну ланку лягає найбільше навантаження щодо проведення обстежень та лікування хворих з ковідом. Значних витрат потребують заходи щодо забезпечення цих спеціалістів засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами та розхідними матеріалами для відбору проб біоматеріалів для досліджень.

Забезпечення здоров’я і життя громадян – конституційний обов’язок влади. Ми закликаємо Кабінет міністрів і Верховну Раду врахувати важкий стан медичної галузі при підготовці державного бюджету на 2022 рік.

Ми звертаємо увагу на необхідність істотного збільшення бюджетних коштів на фінансування програми медичних державних гарантій. Щоб забезпечити медичні заклади необхідними ресурсами для реагування на епідемію, підвищити заробітну плату лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу.

Вказуємо на необхідність підвищення державного фінансування розвитку екстреної медичної допомоги. В тому числі на придбання спеціалізованого транспорту, медичного обладнання, засобів зв’язку. А також збільшення субвенції місцевим бюджетам на забезпечення підтримки окремих медичних закладів та проведення заходів профілактики та протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби.

Ми закликаємо парламент та уряд повернутися обличчям до потреб медицини та медиків. Охорона здоров’я не може бути сферою, на якій економлять. Сьогодні, в умовах епідемії та важкої соціально-економічної кризи від належного фінансування медицини залежить майбутнє нашої країни. Разом ми повинні захистити життя і здоров’я людей та благополуччя України!

 

Енергодарський міський голова                                           Дмитро ОРЛОВ

Звернення прийнято на пленарному

засіданні чотирнадцятої сесії

Енергодарської міської ради

22 жовтня 2021 року рішенням №39