Назад
Електронні петиції

Заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску – втрачений страховий стаж.

Дата публікації: 10.12.2018

Страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж є однією із основних складових при визначенні розміру майбутньої пенсії.

Від розміру стажу залежить:

  • право особи на той чи інший вид пенсії;
  • розмір призначеної пенсії.

З 1 січня 2018 року для призначення пенсії за віком після досягнення 60-ліття потрібно мати не менше 25 років страхового стажу, щороку вимога за цим критерієм зростатиме до 2028-го року, коли необхідний страховий стаж становитиме 35 років, зарахування страхового стажу має важливе значення для обчислення розміру пенсійної виплати.

 

Для зарахування фізичним особам-підприємцям повного місяця до страхового стажу необхідно сплачувати єдиний соціальний внесок в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок (819,06 грн. на теперішній час), а також подати звітність про нарахування єдиного внеску до територіальних органів ДФС. При цьому обов’язок сплати єдиного соціального внеску не залежить від факту отримання чи неотримання доходу від підприємницької діяльності.

Сплата єдиного соціального внеску - це обов’язок для кожної фізичної особи-підприємця, як за себе, так і за працівників, працю яких така особа використовує.

Періоди, за які не сплачено єдиний соціальний внесок, не буде враховано у страховий стаж, що в подальшому вплине на майбутню пенсію.

Своєчасна й повна сплата єдиного соціального внеску – це гарантія того, що фізична особа-підприємець або офіційно оформлений найманий працівник будуть відчувати себе соціально захищеними.

 

Також залишається найактуальнішим в роботі Енергодарського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області питання погашення заборгованості зі сплати страхових внесків.

Погашення боржниками заборгованості в повному обсязі – це зарахування страхового стажу, а також наповнення бюджету фонду, збільшення рівня забезпеченості власними коштами, що спрямовуються на виплату та доставку пенсій.

 

Перелік економічно-активних боржників станом на 01.11.2018 року

 

 

№п/п

Найменування суб’єкта господарської діяльності

Сума заборгованості по страхових внесках

(грн.)

По страхових внесках

1

Воронков Сергій Вікторович

12122,00

2

Стулій Юрій Юрійович

6679,94

3

Корчагіна Алла Іванівна

5695,41

4

Задорін Максим Володимирович

1232,17

5

Назарук Зоя Григорівна

1087,20

6

Синепольская Тетяна Сергіївна

843,14

7

Грицунова Ніна Валеріївна

304,82

8

Ігнатенко Володимир Анатолійович

170,00

9

Гапотій Олександр Анатолійович

112,17