Електронні петиції

До відома населення

Дата публікації: 25.04.2019

   До увгаги громадян!

    Територія Кам’янсько-Дніпровського району та міста Енергодара є благополучною щодо випадків сказу тварин, але залишається потенційно небезпечною. У листопаді минулого року на прилеглій території до Енергодара було проведено кампанію з пероральної імунізації диких тварин за допомогою авіатранспорту. Протягом першого кварталу 2019 року в Енергодарі щеплено проти сказу 65 собак та 16 котів.

   На території Запорізької області існує ризик захворюваності на африканську чум Африканська чума свиней — це особливо небезпечне заразне невиліковне захворювання домашніх і диких свиней. Всі інші тварини не сприйнятливі до збудника цієї хвороби. Вакцин і ветеринарних препаратів, які б захищали від цієї хвороби, не існує. Останній випадок такого захворювання в Запорізькій області був зафіксований 27 березня поточного року на території Національного заповідника Хортиця.

    У 2018-2019 роках в Енергодарі зафіксовано два випадки захворювання людей на ботулізм із смертельними наслідками після вживання в їжу продуктів (риби) домашнього приготування та невідомого виробника. У зв’язку з цим громадян попереджають про ризик придбання продуктів харчування на стихійних ринках міста, зокрема, в районі ринку на вул.Козацькій та інших місцях.
    Директорам ринків усіх форм власності рекосендується не допускати до реалізації у торгівельних мережах, на агропродовольчих ринках харчових продуктів, виготовлених в домашніх умовах.